تاریخ: 1396/10/30 - ساعت: 1:1

تقویت صنعت گردشگری مهمترین راهکار برای توسعه شهری است.


تقویت صنعت گردشگری مهمترین راهکار برای توسعه شهری است.
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۶ اسفند ۱۳۹۵
نویسنده:

رویکرد مدیریت شهری اصفهان در سال 1396 ایجاد نوروزی متفاوت با اجرای برنامه های متنوع و شناساندن آداب، سنن و فرهنگ و هویت شهر اصفهان به گردشگران است.

به گزارش شهرایران، ندا واشیانی گفت:مسافرت های شهری را گام نخست توسعه گردشگری و توریسم دانست و اظهار داشت: ایران اسلامی به ویژه شهر اصفهان از وجود جاذبه های منحصر به فرد گردشگری برخوردار است و باید برنامه ریزی های لازم در این زمینه صورت گیرد.

ندا واشیانی پور با اشاره به فرا رسیدن سال جدید، از برنامه ریزی های مسئولان استان و شهر اصفهان برای پذیرایی از مسافران نوروزی در ستاد هماهنگی خدمات سفر شهر اصفهان خبر داد و افزود: این ستاد در مرحله اجرایی و خدمات رسانی از بعدازظهر روز پنجشنبه بیست و ششم اسفندماه جاری تا پایان روز جمعه سیزدهم فروردین ماه سال آینده به صورت شبانه روزی فعالیت خواهد کرد.

وی با بیان اینکه ستاد هماهنگی خدمات سفر شهر اصفهان با 41 نفر از مسئولان و پرسنل شهرداری در به بخش شامل کمیته ها و ستادها و عوامل اجرایی به مسافران نوروزی خدمات ارائه می دهد گفت: در این مدت از ظرفیت دستگاه های همکار از جمله سازمان ها، ادارات کل و دستگاه های اجرایی و خدماتی، ارگانهای نظامی و انتظامی و اتحادیه ها و اتاق اصناف در راستای اجرای مدیریت هماهنگ و یکپارچه شهری استفاده خواهد شد.

وی برپایی 5 ستاد هدایت و اسکان و ستاد اسکان فرهنگیان و استقرار 31 کیوسک اطلاع رسانی در مبادی ورودی شهر اصفهان با ظرفیت کامل و استفاده از توان بخش خصوصی در ارائه خدمات را از دیگر برنامه های ستاد هماهنگی خدمات سفر شهر اصفهان بیان کرد و افزود: اولویت بندی امکان موقت گردشگران در شهر اصفهان بر اساس هتل و مهمانپذیر، منازل استیجاری و مدارس غیرانتفاعی، مدارس آموزش و پرورش، خوابگاه ها و فرهنگسراها و کمپ گردشگری باغ فدک با ظرفیت 180 تا 200 هزار نفر شب خواب پیش بینی شده است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان پیش بینی برنامه های فرهنگی در بخش های مختلف شهروندی و گردشگری، اجرای ویژه برنامه های تئاتر، طنزکمدی، ویژه برنامه شب ولادت حضرت زهرا (س) و تحویل سال و جنگ های شبانه در اکثر مناطق مختلف شهر اصفهان، طراحی سفره های هفت سین در مراکز تفریحی، گردشگری در میادین و چهارراه های اصلی شهر از دیگر برنامه های ستاد هماهنگی خدمات سفر عنوان کرد و گفت: در این مدت سعی شده زیرساختها، رونق اقتصادی، جاذبه های گردشگری، سطح کمی و کیفی برنامه ها، اقدامات و خدمات و ظرفیت تابلوهای اطلاع رسانی و ترافیکی در سطح شهر افزایش و ارتقا یابد.

وی به استقرار اکیپ امداد و نجات خواهران جمعیت هلال احمر برای اولین بار در کشور در محل ستاد هدایت و اسکان امام رضا (ع) واقع در ستاد اجرایی شهرداری منطقه 15 اشاره و تاکید کرد: رویکرد ستاد هماهنگی خدمات سفر در شهر اصفهان برای سال 96 اقدام در راستای ایجاد نوروزی متفاوت در این شهر با فضاسازی و برنامه های متنوع و در عین حال شناساندن آداب، سنن و فرهنگ و هویت شهر اصفهان به مسافران و گردشگران می باشد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان همچنین در این نشست به مصوبات این شورا در یکصد و هفتادمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اشاره کرد و از طرح بررسی لایحه ای در خصوص پیشنهاد برقراری ضریب 3 برای خسارت وارده و قطع عامدانه درختان در این جلسه خبر دارد و گفت: مصوبه ای قانونی وجود دارد که در آن شهرداری مکلف شده در زمان صدور پروانه ساختمانی، اشجار را در نقشه مشخص و بعد از صدور پروانه ، در صورتی که شخص یا اشخاص حقیقی و یا حقوقی موجبات اتلاف و یا امحا درختان را فراهم نماید، شهرداری موظف به تعقیب و پیگیری و اخذ جریمه از طریق مراجع قضایی خواهد بود.

همچنین مقرر شد، قطع درختان بدون مجوز کمیسیون ماده 7 مشمول ضریب سه برابری محاسبات بر اساس مصوبه 11/8/93 قرار گیرد و قطع درختان بر اثر تصادف از مصوبه فوق مستثنی باشد.

 وی به طرح و بررسی لوایح اصلاح بودجه سال جاری و بودجه سال 96 سازمان ورزش شهرداری اصفهان در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اشاره کرد و افزود: اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان به اصلاح بودجه سال 95 این سازمان رای ندادند ولی با لایحه بودجه 22 میلیارد و ششصد و هفتاد میلیون تومانی پیشنهادی سازمان ورزش شهرداری موافقت کردند.

بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر اصفهان در خصوص بودجه سال 96 شهرداری اصفهان، اعضای این شورا به اختصاص مبلغ 200 میلیون تومان برای حمایت از تیم های ورزشی محلات، تعیین تکلیف وضعیت و ساختار سازمانی سازمان ورزش شهرداری و انطباق برنامه های این سازمان با برنامه های اصفهان 1400 و ارائه آن تا پایان فروردین ماه سال 96 به شورای اسلامی شهر، چابک سازی سازمان ورزش و برون سپاری فعالیت ها و استفاده از ظرفیت های ورزشی و توزیع عادلانه برنامه های ورزشی در مناطق پانزده گانه و توجه ویژه به مناطق محروم و برنامه ریزی جهت ارتقاء حوزه ورزش بانوان تاکید کردند.

ندا واشیانی پور، از تصویب بودجه 9 میلیارد و 730 میلیون تومانی سال 96 سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان در جلسه علنی شورای اسلامی شهر خبر داد و افزود: در این جلسه اصلاح بودجه سال جاری و بودجه پیشنهادی 469 میلیارد و یکصد میلیون ریالی سال آینده سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان بررسی شد و با تاکیداتی به تصویب رسید.

بر اساس این مصوبه مقرر شد، در پرداخت های غیرنقدی و پروژه های مشارکتی میزان عوارضات سهم سازمان آتش نشانی به صورت شفاف مشخص و به عهده مشارکت کننده قرار گیرد و شهرداری مکلف شد میزان 8 درصد هزینه پرسنلی را به 12 درصد در اصلاح بودجه سازمان منظور نماید.


منبع:

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین