تاریخ: 1396/11/02 - ساعت: 1:1

بهره برداری موقت از خانه های تاریخی نیمه بازسازی شده توسط شهرداری در ایام نوروز


بهره برداری موقت از خانه های تاریخی نیمه بازسازی شده توسط شهرداری در ایام نوروز
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۵ اسفند ۱۳۹۵
نویسنده:

عضو شورای شهر تهران گفت: خانه های تاریخی تهران که توسط شهرداری تملک شده است هرچند تکمیل نشده باشند به صورت موقت درایام نوروز برای بازدید در اختیار شهروندان قرار گیرد.

به گزارش شهر ایران، احمد مسجد جامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران در جریان برگزاری سیصد و سی و پنجمین جلسه شورا پیشنهاد بهره برداری از خانه های تاریخی در اختیار شهرداری در ایام عید را داد و افزود: با توجه به اینکه در آستانه سال نو قرار داریم بهتر است خانه های تاریخی و فرهنگی که به تملک شهرداری در آمده و قرار است در آینده و بعد از تعمیرات در اختیار عموم و شهروندان قرار بگیرد به طور موقت در این ایام موردبهره برداری قرار گیرند. 
وی همچنین به افزایش تردد و دیدار شهروندان از مرکز کهریزک اشاره کرد و گفت: با وجودی که مترو تا این محدوده رسیده است اما تنها پل هوایی قابل دسترس از مترو به محل کهریزک پله فلزی دارد که تردد برای شهروندان را سخت میکند مکانیزه شدن این پل می تواند هدیه نوروزی شهرداری به شهروندان این ناحیه باشد. 

مسجد جامعی همچنین پیشنهاد داد تا فضای باز و محوطه کهریزک توسط شهرداری تهران مزین به نمادهای نوروزی شود چراکه این تغییر در فضا تغییر در روحیه ساکنین کهریزک را هم در پی خواهد داشت. 

این عضو شورای شهر تهران همچنین با اشاره به بازگشت پیکر شهید نوجوانی به نام محمد سعید محققی پس از 33 سال به محله و خانواده اش در خیابان امیریه پیشنهاد نام گذاری معبری به نام این شهید بزرگوار را ارائه داد.


انتهای پیام/


منبع:

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین