تاریخ: 1396/11/01 - ساعت: 1:1

ثبت خاطرات خوش برای زائران توسط دانش آموزان مشهدی


ثبت خاطرات خوش برای زائران توسط دانش آموزان مشهدی
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۵ اسفند ۱۳۹۵
نویسنده:

راهنمایان زائر از جمله معدود شهروندان مشهدی هستند که با زائرانی که در ایام نوروز در مشهد حضور پیدا می کنند برخورد مستقیم خواهند داشت.

 به گزارش شهرایران،محمد کمال سرویها رئیس شورا در جمع راهنمایان زائر  در محل فرهنگسرای انتظار به نمایندگی اعضای شورای شهر به دانش آموزان داوطلب خدمت رسانی به زائران خدا قوت گفته و از آنها  تقدیر و تشکرکرد .
 سرویها ایده خدمت رسانی به زائران بارگاه منور رضوی توسط دانش آموزان را توفیقی برای آنها دانست که در دوران نوجوانی و همگام با تحصیل، لیاقت خدمت به زائران امام رضا (ع) را پیدا کرده اند .
به گفته رئیس شورا راهنمایان زائر از جمله معدود شهروندان مشهدی هستند که با زائرانی که در ایام نوروز در مشهد حضور پیدا می کنند برخورد مستقیم خواهند داشت، و داشتن برخورد مناسب از روی حوصله و آگاهی نسبت به مسائل مختلف از جمله شناخت و اشراف کامل به اماکن سیاحتی و تفریحی مشهد و موزه ها از جمله ویژگی هایی است که راهنمای زائر باید از آن برخوردار باشد .
رئیس شورا ترسیم چهره مناسب از مشهد و ثبت خاطرات خوش برای زائران  و اشاعه فرهنگ میزبانی و مهمان نوازی مشهدی را  جزو وظایف راهنمایان زائر عنوان کرد و افزود : برخورد مهربانانه و با عطوفت و نیز پاسخگویی دلسوزانه به ایشان توفیقات خدمت را افزایش خواهد داد .
 سرویها با اشاره به چهره متبسم پیامبر اعظم (ص) خواستار پیروی راهنمایان زائر از سیرت پیامبر (ص) شد و تصریح کرد : در برخوردها باید به گونه ای رفتار کنید که گویا در برابر حضرت امام رضا (ع) قرار داریم و ایشان بیننده خدمات شما هستند .
رئیس شورای شهر گفت : برنامه ریزی و برگزاری کلاس های آموزشی برای توانمند سازی راهنمایان زائر، از ضرورتهایی بوده که در ستاد راهنمای زائر به آن توجه شده است و در این خصوص می بایست راهنمایان زائر آمادگی پاسخگویی و هدایت زائران در مسیر های ترافیکی ، آگاهی از ساعات بازدید و استفاده از مجتمع های تفریحی و سیاحتی و خدمات ارائه شده توسط آنها را به طور روزانه  داشته باشند .
در پایان این نشست صمیمانه، مسئول ستاد راهنمایان زائر به نمایندگی از اعضا با هدیه مهر و تسبیح کربلا به رئیس شورای شهر جلسه را به نام ابا عبدالله الحسین (ع ) متبرک کردند .

انتهای پیام/
 


منبع:

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین