تاریخ: 1396/10/28 - ساعت: 1:1

عزم جدی برای انتقال روستاهای محدوده كشت و صنعت مغان وجود ندارد


عزم جدی برای انتقال روستاهای محدوده كشت و صنعت مغان وجود ندارد
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۸ اسفند ۱۳۹۵
نویسنده:

کریمی‌گیکلو با انتقاد از عدم توجه به بحث انتقال روستاهای محدوده کشت و صنعت مغان گفت: متاسفانه عزم جدی برای حل این مشکل بزرگ وجود ندارد و بلاتکلیفی باعث بروز مشکلات فراوانی برای مردم این منطقه شده است.

به گزارش شهرایران، بهنام کریمی‌گیکلو نماینده استان اردبیل در شورای عالی استان‌ها ضمن انتقاد از مسئولین کشوری و استانی در رابطه با عدم توجه به فرایند انتقال روستاهای قرار گرفته در محدوده زمین های کشت و صنعت مغان گفت: در سال 85 هیات دولت مصوبه ای را به تصویب رساند که طبق آن می بایست مشکلات 38 ساله عشایر محدوده کشت و صنعت مغان که از جمله آنها انتقال روستاهای قرار گرفته در محدوده بود برطرف شود.

 

نماینده استان اردبیل در شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه تا کنون اقدامی صورت نگرفته است، توضیح داد: هم نمایندگان مجلس و هم نمایندگان دولت در استان و مسئولین کشوری قول هایی مبنی بر جابجایی روستاهای اسلام آباد شماره 1،2،3 و روستای نجف کندی داده اند اما تا کنون هیچ یک از این قول ها به نتیجه نرسیده است.

 

وی عدم جابجایی روستاها را زمینه ساز مشکلات فراوان برای ساکنان این مناطق دانست و تصریح کرد: مردم ساکن در این روستاها به دلیل بلاتکلیف بودن برای انتقال نمی توانند برای خود خانه جدید بسازند و در خانه های کاهگلی با خطرپذیری بالا در مخاطرات طبیعی زندگی می کنند.

 

کریمی‌گیکلو ادامه داد: همچنین مردم از نعمت آب لوله کشی، گاز و اینترنت محروم هستند و برق نیز با قطعی زیاد در دسترس آنهاست. علاوه بر این روستاها به دلیل بلاتکلیفی از خدمات دولتی محروم هستند و به دلیل عدم اجرایی شدن طرح هادی روستایی معابر روستاها نامناسب است.

 

نماینده استان اردبیل در شورای عالی استان‌ها با انتقاد از بی توجهی مسئولین امر گفت: متاسفانه مسئولین مربوطه اقدام جدی برای حل این مشکل انجام نمی دهند در حال که انتقال این روستاها هزینه زیادی برای دولت و شرکت کشت و صنعت مغان ندارد. امکاناتی که در اختیار مردم قرار خواهد گرفت 3 هکتار زمین کشاورزی و زمین خالی برای ساختمان مسکونی است و دولت تعهدی مبنی بر احداث ساختمان نداده است.

 

وی در پایان با تاکید بر مشکلات متعدد ساکنان این منطقه و مشکلات آن‌ها گفت: از مسئولین امر و نمایندگان مجلس و دولت محترم تقاضا داریم این طرح را با جدیت پیگیری کنند و آرامش را به زندگی مردمان غیور این منطقه هدیه کنند.

 

انتهای پیام/


منبع: http://shoraha.org.ir

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین