تاریخ: 1396/09/20 - ساعت: 1:1

انتقال پادگان ارتش به خارج از شهر اردبیل باید به توسعه فضای سبز کمک کند


انتقال پادگان ارتش به خارج از شهر اردبیل باید به توسعه فضای سبز کمک کند
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۸ اسفند ۱۳۹۵
نویسنده:

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای شهر اردبیل گفت: انتقال پادگان ارتش به خارج از شهر اردبیل باید به توسعه فضای سبز و تبدیل این منطقه به یک نقطه آرامش بخش برای تفریحات سالم مردم اردبیل کمک کند.

علیرضا سلیمانی، رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای شهر اردبیل در گفت‌وگو با شهر ایران، اظهار کرد: انتقال پادگان 30 هکتاری ارتش از داخل شهر به خارج از محدوده شهری اقدام مناسبی است که به دنبال توافق شهردار اردبیل و نیروی زمینی ارتش در آستانه اجرایی شدن است که امیدواریم در بهترین شرایط و به سرعت این انتقال انجام شود.

وی ادامه داد: تشکیل جلسات متعدد با مسئولان ارتش و توافق انجام شده که در آن سهم شهرداری 51 درصد و سهم پادگان 49 درصد اعلام شده توافق مطلوبی به نظر نمی رسد چرا که عمده سهم شهرداری را معابر و شوارع تشکیل می دهد در حالی که باید این سهم جای خود را به کاربری های مفید بدهد.

عضو شورای شهر اردبیل خاطرنشان کرد: با در نظر گرفتن تراکم جمعیتی منطقه و طرح تفصیلی که شهرداری در دست تدوین دارد باید طرح مناسبی برای مکان مورد نظر طراحی شود که قطعا به تائید شورای عالی معماری و شهرسازی نیز خواهد رسید.

سلیمانی بیان کرد: بخشی از این پادگان در طرح تفصیلی شهر اردبیل به عنوان زون شهر و نفس گاه شهر پیش بینی شده که امیدواریم هرگز از این فضا به عنوان ساخت و ساز مسکونی و با بلندمرتبه سازی استفاده نشود.

وی اضافه کرد: اصلا شایسته نیست در این مکان شهرداری بخواهد پروژه مسکونی با ارزش افزوده بسیار پایینی را طراحی و اجرا کند در حالی که باید این منطقه به مرکز بزرگ تفریحات سالم شهر تبدیل شود.

رئیس کمیسیون خدمات عمران شهری گفت: باید در این منطقه طرحی را اجرایی کنیم تا با ارزش افزوده بیشتر به ثمر رسیده که البته در اجرای این طرح باید بافت فرسوده اطراف این منطقه را نیز مورد توجه و دقت نظر قرار دهیم.

انتهای پیام/


منبع:


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین