تاریخ: 1396/11/02 - ساعت: 1:1

بسیج یك حركت انسانی، فرهنگی و علمی در جامعه است


بسیج یك حركت انسانی، فرهنگی و علمی در جامعه است
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۴ اسفند ۱۳۹۵
نویسنده:

مهندس چمران در مراسم معارفه فرمانده و شورای پایگاه شهید چمران، بسیج را یک حرکت انسانی، فرهنگی و علمی دانست و بر رشد آن در جامعه تاکید کرد.

به گزارش شهرایران، صبح امروز(چهارشنبه) مهندس مهدی چمران رئیس شورای عالی استان‌ها در مراسم معارفه فرمانده و اعضای شورای پایگاه مقاومت بسیج شهید چمران اظهارداشت: درتمام طول زندگی بایستی از دستورات و علوم قرآنی بهره‌برداری کنیم و به خوبی درس بگیریم که این کتاب آسمانی نهایت رشد و تعالی انسان است.


وی با اشاره به آیه ای از سوره ابراهیم و با بیان اینکه، قرآن کریم به پیامبر نازل شد تا مردم را از ظلمات به سوی نور ببرد تصریح کرد: بدتر از ظلمات دیگر چیزی وجود ندارد اگر نور نباشد انسان سردرگم می شود؛ پیامبر با قرآن مردم را نجات می دهد و به سمت نور می برد و شفاف تر و زیباتر از نور نداریم.


رئیس شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه چنددستگی ظلمت است و نباید درکشورمان باشد، ادامه داد: تشتت الهی نیست و هرچیزی که ما را از وحدت الهی دور کند، بت است. آنگونه که باید به قرآن توجه نکردیم و باید به سوی بهتر شدن حرکت کنیم و دست دردست هم بسیج شویم و متحد و متفق باشیم.


چمران افزود: خیلی از اختلاف ها پوچ و بی‌معنی است. بایستی یکدیگر را مانند یک خواهر و برادر مسلمان دوست داشته باشیم و بدانیم که کارهایمان را خدا ببیند کافی است.


وی با اشاره به آیه  إِنَّ أَكرَمَكُم عِندَ اللَّهِ أَتقاكُم بیان کرد: بالا و پائین بودن ها ارزش ندارد؛ آنچه که نزد خداوند ارزش دارد، کار نیک و خیر است.


رئیس شورای عالی استان‌ها در پایان از اهمیت و نقش بسیج در کشور سخن گفت وبیان کرد: بسیج یک حرکت انسانی، فرهنگی و علمی است که باید در جامعه آن را رشد دهیم.


انتهای پیام/


منبع: http://shoraha.org.ir

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین