تاریخ: 1396/10/29 - ساعت: 1:1

اشتغال 15 هزار نفر با سرمایه‌گذاری در بخش فرش كلیایی


اشتغال 15 هزار نفر با سرمایه‌گذاری در بخش فرش كلیایی
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱ اسفند ۱۳۹۵
نویسنده:

طالقانی با اشاره به ظرفیت های شهرستان سنقر و کلیایی استان کرمانشاه گفت در صورت سرمایه‌گذاری در بخش فرش کلیایی 15 زن روستایی مشغول به کار می شوند.

به گزارش شهرایران،  سید مهدی طالقانی، رئیس شورای استان کرمانشاه  در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه هفته گذشته شهرستان سنقر با تشکر از حضور گسترده ی مردم فهیم و ولایت مدار استان کرمانشاه در راهپیمایی عظیم روز 22 بهمن، آن‌را به عنوان میثاق و پیمانی بین مردم و رهبری معظم انقلاب دانست.

 

رئیس شورای استان کرمانشاه با اشاره به تهدیدات سردمداران کاخ سفید و ایادی استکبار اظهار داشت: مردم بصیر و فهیم ایران اسلامی با پیروی و تبعیت از امام و مقتدای خود حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای ((مد ظله العالی )) تا پای جان از آرمانهای انقلاب اسلامی دفاع خواهد کرد.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: چنانچه دولت محترم به زیر ساخت های  استان توجه خاصی مبذول دارد و اعتبارات لازم را در اختیار صاحبان حِرَف و مشاغل و بخش های صنعتی و تولیدی و کشاورزی استان قرار دهد، به طور قطع و یقین مشکل اشتغال حل خواهد شد.

 

طالقانی افزود: در سفر پر خیر و برکت جناب آقای دکتر روحانی به استان کرمانشاه وعده تصویب منطقه آزاد قصرشیرین به مردم دادند، که الحمدلله با پیگیری های استاندار فرهیخته و پرتلاش استان جناب آقای دکتر رازانی و مجمع نمایندگان استان و لطف و عنایت شخص رئیس جمهور محترم، در 24 بهمن ماه امسال منطقه آزاد قصر شیرین به تصویب دولت محترم رسید. امیدواریم لایحه ی ارسالی دولت به مجلس هرچه سریعتر به تصویب نمایندگان محترم برسد، که با تصویب این لایحه توسط نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، گامی در جهت حل معضل و مشکل بیکاری مردم استان برداشته خواهد شد.

 

رئیس شورای استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: تخمه سنقر، حبوبات از جمله نخود در بین شهرستان های کشور از مرغوبیت منحصر بفردی برخوردار است و متاسفانه به دلیل عدم سرمایه گذاری بصورت خام فروشی و با مبلغ ناچیزی از شهرستان و حتی استان خارج می‌شود. علاوه بر آن فرش کلیایی از چنان مرغوبیتی برخوردار است که در زمان های نه چندان دور حتی این صنعت به کشور های اروپایی هم صادر می‌شد و در صورتی که سرمایه گذار بخش های دولتی و غیر دولتی در این زمینه انجام گیرد، اشتغال غریب به 15 هزار نفر از زنان بافنده، روستایی را به دنبال دارد.

 

وی بیان کرد: در شهرستان علاوه بر وجود معادن از نظر میراث فرهنگی دارای مکان های خاص و منحصر بفردی است که چنانچه در این خصوص سرمایه گذاری صورت پذیرد گامی در جهت حل مشکل اشتغال برداشته خواهد شد.

 

طالقانی سپس از سرمایه گذاران و سنقروکلیایی های مقیم سایر استان‌ها و حتی خارج از کشور که دلشان برای شهرستان می تپد ، درخواست کرد که با ورود به شهرستان و سرمایه گذاری در بخش های مختلف صنعتی تولیدی و خدماتی شاهد شهرستانی آباد ، شاداب و با طراوت باشیم.

 

رئیس شورای استان کرمانشاه در پایان وجود نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه شهرستان سنقر و کلیایی حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا صفدری "زید عزه " به عنوان محور وحدت را نعمتی برای مردم دانست و با تشکر از دستگاه های مختلف این شهرستان، اظهار داشت: در شهرستان سنقر و کلیایی الحمدلله مثلث وحدتی با حضور امام جمعه محترم ، نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی و فرماندار محترم شکل گرفته که با هم دارای تعامل و وحدت نظر هستند.

انتهای پیام/


منبع: http://shoraha.org.ir

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین