تاریخ: 1396/10/28 - ساعت: 1:1

جزئیات بررسی تبصره بودجه شهرداری تهران


جزئیات بررسی تبصره بودجه شهرداری تهران
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه, ۲۶ بهمن ۱۳۹۵
نویسنده:

در سیصد بیست و نهمین جلسه رسمی چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران که به نوبت عصر کشیده شد به بررسی تبصره‌های بودجه شهرداری تهران اختصاص یافت.

به گزارش شهر ایران،علیرضا دبیر رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی تهران با اشاره به تبصره یکم گفت: تمامی واحدها و مناطق شهرداري تهران موظفند كليه منابع درآمدي خود را بطور مستقيم در چارچوب قوانين و مقررات، بويژه با رعايت ضوابط و مقررات شهرسازي و طرح‌هاي جامع و تفصيلي وصول و فقط به حساب‌هاي درآمد شهرداری تهران كه به پيشنهاد شهرداري و تأييد شوراي اسلامي شهر تهران افتتاح شده يا مي‌شود، واريز نمايند.

دبیر ادامه داد: بخشی از تبصره دوم اشاره دارد که شهرداري تهران موظف است اعتبارات مصوب هزینه‌ای، تملک دارایی‌های مالی و تملک دارایی‌های سرمایه‌اي و راهنمايي و رانندگي تهران بزرگ و مفاد تبصره‌هاي اين مصوبه را تا پايان اسفند‌ماه سال 1395 به كليه واحدها، مناطق و سازمان‌ها و شركت‌هاي وابسته ابلاغ نمايد.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به تبصره سوم گفت: به شهرداری تهران اجازه داده می‌شود بمنظور جبران کسری هزینه‌های شرکت بهره‌برداری مترو معادل سه هزار و پانصد میلیارد (3.500.000.000.000) ریال در قالب بودجه مصوب سال 1396 از محل مازاد درآمدها و ردیف‌های هزینه نشده، هر ماهه معادل یک دوازدهم رقم فوق‌الذکر را به صورت نقد به شرکت مذکور پرداخت نموده و در ردیف اعتباری به شماره طبقه‌بندی 2010201 تحت عنوان «کمک به شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه» علاوه بر اعتبار مصوب بعنوان بدهی منظور نموده تا پس از واریز بدهی دولت از محل سهم مربوطه به حساب شهرداری تهران مستهلک گردد.

وی همچنین ادامه داد: شهرداري تهران مکلف است  در راستاي اصلاح ساختار، متناسب‌سازي سازمان شهرداري و برون‌سپاري خدمات، طبق مفاد ماده 117 مصوبه برنامه 5 ساله دوم شهرداري تهران از محل اعتبارات مندرج در شماره طبقه‌بندی 6161103 بودجه هزینه‌اي، در چارچوب مقررات نسبت به بازنشستگي، بازنشستگی انگیزشی يا بازخريدي داوطلبانه در مجموع معادل چهار درصد (4%) از نيروي انساني شاغل غيركارشناسي واحدها و مناطق اقدام نمايد.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه در ادامه با اشاره به تبصره پنجم و ششم گفت: شهرداري تهران مجاز است در صورت وقوع حوادث پيش‌بيني نشده اعم از؛ سيل، طوفان، زلزله، آتش‌سوزي و موارد مشابه در شهر تهران، از سرجمع اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای جهت كنترل اوضاع و عادي‌سازي وضعيت، هزينه عمليات مربوطه را تأمين و پرداخت نموده و مراتب را در تفریغ بودجه سال 1396 منظور و گزارش عملكرد اين تبصره را به همراه تشريح عوامل مؤثر در وقوع حوادث مربوطه را به شوراي اسلامي شهر تهران ارائه نمايد.

همچنین به شهرداري تهران اجازه داده مي‌شود اعتبار مندرج در ردیف‌های ذکر شده را با تشخيص و دستور شهردار تهران پرداخت نماید؛ رديف 6170301 اين مصوبه تحت عنوان «حمايت از مؤسسات عمومي و عام‌المنفعه غیردولتی» را تا سقف یک میلیارد و پانصد میلیون (1.500.000.000) ريال و رديف 6170201 اين مصوبه تحت عنوان «حمايت از اشخاص» را تا سقف یکصد و پنجاه میلیون (150.000.000)ریال و «حمایت از مؤسسات خصوصي» را تاسقف پانصد ميليون (500.000.000) ريال در سال است پرداخت شود.

علیرضا دبیر با اشاره با اشخاص حقیقی و حقوقی پرسنل شهرداری تهران که طبق مقررات کار می‌کنند و از آنها اقامه دعوی می‌شود گفت: به شهرداري تهران اجازه داده مي‌شود از اشخاص حقيقي و حقوقي تابعه كه در زمان اشتغال و همچنين پس از پايان مأموريت خدمتي در شهرداري و شورای شهر (مطروحه در زمان اشتغال)، انجام وظيفه در چارچوب قوانين و مقررات كرده باشند‌ و در مراجع قضايي و انتظامي از آنان اقامه دعوي شود، با اتخاذ تدابير مناسب حمايت حقوقي و قضايي به عمل آورده و وثائق مورد نياز را از محل املاك شهرداري تأمين و ساير هزينه‌ها و خسارات ناشي از دعاوي فوق را ‌در موضوعه از محل اعتبارات رديف 6170201 تحت عنوان «کمک به اشخاص و مؤسسات خصوصی» اين مصوبه پرداخت نمايد.

دبیر در ادامه گفت :همچنین شهرداری موظف است  اعتبار مندرج در رديف 6170401 بودجه تملک دارایی‌های سرمايه‌اي اين مصوبه تحت عنوان «اعتبارات پيش‌بيني نشده در اختیار شهردار تهران (در کلیه مأموریت‌ها و برنامه‌ها)» را جهت تأمين هزينه پروژه‌هاي اضطراري و خطرآفرین پيش‌بيني نشده توزيع نمايد. ايجاد تعهد براي سال‌هاي بعد از محل اعتبار ردیف مذکور مجاز نمي‌باشد. همچنین از ردیف اعتبار مذکور بابت پروژه‌های اضطراری، خطرآفرین و گودبرداری¬های رها شده در سطح شهر تهران هزینه نماید.

انتهای پیام/


منبع:

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین