تاریخ: 1396/10/29 - ساعت: 1:1

گلایه رئیس شورای استان اردبیل از دخالت برخی مسئولین اجرایی در انتخاب شهردار


گلایه رئیس شورای استان اردبیل از دخالت برخی مسئولین اجرایی در انتخاب شهردار
تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۲۱ بهمن ۱۳۹۵
نویسنده:

رییس شورای اسلامی استان اردبیل اظهار داشت: بعضی مسئولان اجرایی در امور شوراها دخالت می‌کنند که این موضوع توهین به مردم است زیرا شوراها از منتخبین مردم بوده و هرگونه تصمیم شورا تصمیم خود مردم است.

به گزارش شهرایران ،رحیم آقازاده رییس شورای اسلامی استان اردبیل در جلسه  شورای استان متبوعش که با حضور بدری نماینده مردم اردبیل درمجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: متاسفانه انتخابات شورای شهر طی سال های گذشته طایفه ای و قبیله ای بوده است و جایگاه و شایستگی افراد انتخاب شده به درستی بررسی نمی شود و همین بزرگترین معضل در توسعه شهری را سبب می شود .


وی گفت: امیدواریم در انتخابات دوره پنجم شورای شهر اردبیل افراد کاردان، صاحب تحصیلات و دلسوز مردم  انتخاب شوند .


رییس شورای اسلامی استان اردبیل درادامه به نارسایی ها و مشکلات موجود در ساختار شوراها اشاره کرد و خواستار بازبینی در قوانین شوراها شد که با توجه به خلاهای موجود و قوانین فرسوده شوراها باعث شده کسانی به شوراها ورود پیدا کنند که نتیجه این امر ضعف مدیریت وتصمیم گیری در امورات و وظایف شوراها شود.


آقایی با اشاره به سلسه مراتب شوراها از شورای روستا تا شورای عالی استان ها تاکید کرد: بایستی آیتم ها و شرایط خاصی از جمله مدرک تحصیلی مرتبط، سوابق مدیریت و سوابق علمی و سایر شروط در انتخابات شوراها لحاظ شود تا بتوانیم در هنگام تکیه زدن بر پارلمان محلی شاهد شورایی مقتدر و توانمند و خلاق در امور مر تبط شهری باشیم.


وی در پایان با انتقاد از دخالت بعضی از مسئولان اجرایی در امور شوراها به ویژه در انتخاب شهردار بیان کرد: این امر توهین به مردم است چرا که شوراها از منتخبین مردم بوده و هرگونه  تصمیم شورا در واقع تصمیم خود مردم است.


انتهای پیام/


منبع: http://shoraha.org.ir

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین