تاریخ: 1396/11/01 - ساعت: 1:1

شورای نگهبان در مورد مصوبه غیرقانونی مجلس برای ورود دیوان محاسبات به بودجه شهرداری ها نظر قاطعانه دهد


شورای نگهبان در مورد مصوبه غیرقانونی مجلس برای ورود دیوان محاسبات به بودجه شهرداری ها نظر قاطعانه دهد
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۳ بهمن ۱۳۹۵
نویسنده:

مجلس شورای اسلامی زمان بررسی برنامه ششم توسعه، پیشنهادی پیرامون رسیدگی دیوان محاسبات بر بودجه شهرداری ها مصوب کرد که رئیس شورای عالی استانها این ورود را غیر قانونی دانست و خواستار نظر قاطعانه شورای نگهبان شد.

به گزارش شهرایران، مهدی چمران رئیس شورای عالی استانها اظهارداشت: مجلس شورای اسلامی در زمان بررسی برنامه ششم توسعه پیشنهادی مبنی بر رسیدگی دیوان محاسبات بر بودجه های شهرداری ها را مصوب کرد که خلاف قانون است و باید شورای محترم نگهبان دراین رابطه نظر قاطعانه دهد.

مهندس چمران افزود: این پیشنهاد درهیچ کدام از کمیسیون های مجلس مطرح نشده بود و به صورت کاملا یکباره در صحن مجلس پیشنهاد و مصوب شد.

وی با بیان اینکه در سال های قبل نیز موضوع ورود دیوان محاسبات به شهرداری رسما از شورای نگهبان استفسار شد و نظراین شورا این بود که دیوان محاسبات با توجه به دولتی نبودن شهرداری ها نمی تواند از بودجه آن حسابرسی کند، گفت: دیوان محاسبات بایستی بودجه هایی را که دولت در اختیار هر نهادی قرار می دهد حسابرسی کند؛ بودجه هایی که غیر دولتی است ورود دیوان محاسبات غیر قانونی است.

رئیس شورای عالی استانها تصریح کرد: شهرداری ها چون بودجه دولتی ندارند و بودجه آن ها مستقیما از عوارض شهر تنظیم می شود و خودشان حسابرس تعیین می کنند دیوان محاسبات نمی تواند بر آن ها ورود داشته باشد مگر بودجه هایی را که دولت در اختیار آن ها می گذارد. مثلا اگر برای مترو مبلغی را دولت کمک می کند دیوان محاسبات می تواند ورود کند و هزینه های آن را بررسی کند.منبع:

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین