تاریخ: 1396/10/29 - ساعت: 1:1

رابطه تحریم‌ها و عدم نوسازی بافت‌های فرسوده


رابطه تحریم‌ها و عدم نوسازی بافت‌های فرسوده
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۰ بهمن ۱۳۹۵
نویسنده:

عضو و نماینده شورای عالی استان‌ها در کردستان گفت: بودجه شهرداری و دولت به منظور احیاء و نوسازی بافت فرسوده کم و علت آن تحریم بودن کشور است.

احمد چوپانی، عضو ونماینده شورای عالی استان‌ها در کردستان در گفت‌وگو با شهرایران گفت: استان کردستان ازنظر توسعه یافتگی نسبت به سایر استان‌ها ضعیف است و به این سبب که اغلب کارها در استان تولیدی و کارخانه‌ای است، سطح درآمد مردم بسیار پایین است.

وی با بیان اینکه در شهرستان‌های سقز و ایوان‌دره اکثر خانه‌ها کلنگی است، افزود: با وجود اینکه قسمت زیادی از این شهرها را بافت فرسوده فراگرفته است، برای بازسازی این بافت‌ها هیچ سازه‌کار یا طرحی وجود ندارد.

چوپانی ادامه داد: شهرداری‌ها و شهرسازی به منظور بازسازی و نوسازی بافت شهری به تعداد بسیار محدودی از متقاضیان وام‌های با سود کم پرداخت کردند.

عضو و نماینده شورای عالی استان‌ها در کردستان، تحریم بودن ایران را علت نامطلوبی وضعیت مالی در کشور دانست و گفت: کردستان هم با معضل کمبود بودجه درگیر است، اما انتظار می‌رود سازمان‌های دولتی خصوصا بانک‌ها به منظور نوسازی بافت فرسوده به متقاضیان، وام‌های با درصد پایین و با مبلغ بالا پرداخت کنند.

وی در خصوص سطح ایمنی ساختمان‌های استان کردستان گفت: سطح ایمنی خانه‌ها و مدارس کلنگی این استان بسیار پایین است و عمر منازل به 30 سال می‌رسد. درشهرستان‌های کردستان ساختمان‌سازی بلندمرتبه رواج یافته که آسانسورهای آن از امنیت و استاندارد کامل برخوردار نیست. 

به گفته چوپانی، سازمان استاندارد باید یک قدرت اجرایی داشته باشد تا در همه موارد ورود کند. 

عضو ونماینده شورای عالی استان‌ها در کردستان گفت: سازمان آتش‌نشانی در سطح کشور خصوصا استان کردستان بیش از این باید تجهیز شود؛ وقوع آتش‌سوزی فقط در سطح شهر نیست بلکه جنگل‌های موجود در مریوان هم دچار حریق می‌شوند. 

وی کمبود تجهیزات امدادی و بافت فرسوده را معضل اصلی استان کردستان دانست و گفت: در صورت وقوع حریق به دلیل باریک و فرسوده بودن معابر در تردد وسایل نقلیه امدادی مشکل ایجاد می‌شود. منبع:

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین