تاریخ: 1396/10/29 - ساعت: 1:1

عدم همکاری دولت در تامین تجهیزات آتش‌نشانی


عدم همکاری دولت در تامین تجهیزات آتش‌نشانی
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۰ بهمن ۱۳۹۵
نویسنده:

نماینده استان مازندران در شورای عالی استان‌ها گفت: شهرداری‌ها بودجه کافی در اختیار ندارند و دولت نیز همکاری لازم با شهرداری‌ها را ندارد، درنتیجه این ارگان در تامین تجهیزات آتش‌نشانی دچار مشکل می‌شود.


نرگس کمالی، نماینده استان مازندران در شورای عالی استان‌ها، در گفت‌وگو با شهرایران گفت: با توجه به کوهستانی بودن استان مازندران و ساخت‌وسازهای غیر مجاز، حوادثی چون سیل و زلزله مخاطراتی را برای این استان خواهد داشت. 

وی با بیان اینکه سال گذشته حادثه‌ای شبیه به پلاسکو رخ داد و یک ساختمان تجاری 18 واحدی براثر وقوع سیل تخریب شد، گفت: احتمال وقوع این اتفاقات در تمامی استان‌ها وجود دارد، ساختمان‌های غیر مجاز ساخته شده ممکن است حکم قانون ماده 100   شهرداری را هم در دست داشته باشند، اما از ایمنی لازم برخوردار نیستند و باید از یک مقام قضایی جهت تخریب مجوز دریافت کرد.

کمالی ادامه داد: در شهرستان سواد کوه با اینکه وسعت ساخت و ساز کم است، به کارخانه‌هایی که در بستر رودخانه و مناطقی که درخطر رانش زمین هستند، مجوز ساخت داده می‌شود که این امر موجب می‌شود تا شاهد حوادثی مانند فاجعه ساختمان پلاسکو باشیم.

نماینده استان مازندران در شورای عالی استان‌ها درخصوص سهم دولت در تامین تجهیزات آتش‌نشانی، عنوان کرد: شهرداری‌ها بودجه کافی در اختیار ندارند و دولت نیز همکاری لازم با شهرداری‌ها را ندارد درنتیجه این ارگان در تامین تجهیزات آتش‌نشانی دچار مشکل می‌شود.

وی افزود: شهرداری‌ به دلیل نداشتن درآمد پایدار از پرداخت حقوق‌های خود نیز عاجز است. لکن در شهرهای بزرگ و مکان‌های پرمخاطره باید به ارگان‌های ایمنی مثل هلال‌احمر، آتش‌نشانی و بیمارستان‌ها، تخصیص بودجه‌ صورت گیرد تا درمواقع بحران دچار مشکل نشوند.

کمالی با بیان اینکه حدود 40 تا 50 درصد از ساختمان‌ها و بافت شهری سوادکوه فرسوده است، گفت: دریافت تسهیلات در این شهر یک معضل بوده و نیازمند سند است، درحالی‌ که اکثر زمین‌ها و ساختمان‌های استان مازندران فاقد سند و قباله‌ بوده و متقاضیان نمی‌توانند به منظور بازسازی و نوسازی وام دریافت کنند.

نماینده استان مازندران در شورای عالی استان‌ها خاطرنشان کرد: بودجه‌ای که برای دستگاه‌های اجرایی و اداری در نظر گرفته می‌شود باید مسائل ضروری مثل شهرداری‌ها و تامین تجهیزات آتش‌نشانی‌ها را در اولویت قرار دهد.منبع:

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین