تاریخ: 1396/10/28 - ساعت: 1:1

ارائه 4 میلیون ساعت خدمت به زائران بارگاه رضوی


ارائه 4 میلیون ساعت خدمت به زائران بارگاه رضوی
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۳ دی ۱۳۹۶
نویسنده: 8829

مدیریت امور خدمه آستان قدس رضوی با در اختیار داشتن 8000 نفر خدمه و خدمتیار افتخاری در 9 ماهه ابتدایی سال 96، 4 میلیون ساعت خدمت به زائران بارگاه رضوی ارئه کرده است.

به گزارش شهرایران به نقل از روابط عمومی آستان قدس رضوی، در 9 ماهه نخست سال بیش از 4 میلیون ساعت خدمت توسط خدام و خدمه افتخاری حرم مطهر رضوی انجام شده است که از آن جمله می‏‌توان به شرکت 2هزار و 600 خادم در طرح معین الضعفاء، انجام 276 مورد تعویض گل‎های فوق ضریح، انجام 19 مرتبه تعویض پوش ضریح، 520 مرتبه شست‎و شوی رواق‎های مرکزی، 12 مرتبه پرداخت ضریح و پنجره فولاد، صحافی بیش از 68 هزار کتب ادعیه و شست و شوی 15 مرتبه روضه منوره اشاره کرد.

باید توجه داشت به دلیل حضور میلیونی زائران در ایام و مناسبت‌های خاص، مدیریت خدمه آستان قدس رضوی، اهتمام خود را برای تسهیل تردد زائران در اماکن مقدسه حرم مطهر رضوی انجام داده است و با مشخص کردن این مسیرها، همواره توانسته است جمعیت میلیونی زائران را در ایام و مناسبت‌های خاص مانند دهه پایانی صفر، لیالی قدر، عید سعید فطر و ایام ولادت و شهادت امام رضا(ع) به بهترین شکل کنترل نماید.

در فصل پاییز بیش از 16 تن خرما توسط خدام بارگاه منور رضوی برای توزیع در میان زائران پیاده شهادت حضرت رضا(ع) بسته‏‌بندی و توزیع شده است.

از دیگر فعالیت‎های خدام بارگاه حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در این مدت می توان به برگزاری، مراسم شام غریبان، آیین خطبه خوانی شب شهادت حضرت رضا(ع)، اعزام خدمه به استان‎ها برای مراسم خطبه خوانی و پرداخت پنجره فولاد صحن‏های مقدس اشاره کرد.

بسته بندی 538 هزار بسته نبات متبرک و  برگزاری 736 جلسه کلاس های  اخلاق در آسایشگاه‎های مدیریت حوزه خدمه که در راستای ارتقای سطح مهارت‌های خدمتی از دیگر فعالیت‏های خدمه و خدمتیاران افتخاری حرم مطهر رضوی در سه ماهه سوم سال 96 است.

انتهای پیام/


 

 


منبع:

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین