تاریخ: 1396/10/28 - ساعت: 1:1

اجرای طرح روستای بدون بیکار در لرستان


اجرای طرح روستای بدون بیکار در لرستان
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۰ دی ۱۳۹۶
نویسنده: 8829

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‎ای لرستان از اجرای طرح روستای بدون بیکار در استان خبر داد و گفت: در ابتدای طرح در هر شهرستان یک روستا به‎عنوان روستای پایلوت انتخاب می‎‏شود.

به گزارش شهرایران به نقل از ایسنا، رحمان قلاوند مدیرکل آموزش فنی و حرفه‎ای لرستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: علاوه بر برنامه‎هایی که در سند مهارت استان برای مهارت آموزی و توسعه توانمندی‎های شغلی روستاییان پیش‌بینی شده است، طرح ویژه روستای بدون بیکار را تحت اشراف معاونت هماهنگی امور اقتصادی و منابع استانداری و با همکاری فرمانداران، جهاد کشاورزی استان، حوزه ‎های مدیریتی امور روستایی استان، رؤسای مراکز آموزش فنی و حرفه‎ای و ادارات کار اجرا می‏‎شود.

وی خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح، در هر شهرستان یک روستا به ‎ عنوان روستای پایلوت انتخاب می‎‏شود و با استخراج شاخص ‎های جمعیتی و فهرست مشاغل بومی و امکان پذیر با توجه به شرایط اقلیمی و جمعیتی، جدول توسعه مشاغل آن روستا تهیه و برنامه ‎های آموزشی مناسبی اجرا خواهد شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای لرستان تصریح کرد: در نهایت با ساماندهی اهالی روستا در قالب تعاونی‎ها یا گروه ‎ های کاری با اعطای تسهیلات لازم از سوی کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری در حرف و مشاغل مورد علاقه خود فعالیت خواهند کرد، هدف کلی این برنامه رفع موانع و توسعه اشتغال روستای پایلوت، اصلاح روش‎ های اجرایی و تعمیم نتایج آن به سایر نقاط روستایی است.

قلاوند اضافه کرد: با توجه به اینکه روستاییان مولدترین اقشار اجتماعی هستند و می‌‎توانند نقش مهمی در پیاده سازی برنامه های اقتصاد مقاومتی ایفا کنند، در صورت پرداختن به بعد اقتصاد معیشت خانوار روستایی و توزیع شایسته امکانات از مهاجرت های بی رویه پیشگیری خواهد شد و ساختار و  بافت این بخش مهم از جامعه از آسیب ‎ها محفوظ خواهد ماند.

وی بیان کرد: اعتقاد بر این است که پرداختن به مقوله عدالت اجتماعی و توزیع مناسب امکانات بازدارنده و کنترل کننده مهاجرت بوده و کاهش نرخ مهاجرت را در پی خواهد داشت و ما دستگاه های مجری در قالب این طرح با نظارت معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع استانداری لرستان در این جهت تلاش خواهیم کرد به سهم خود گام ‎ های بیشتری برداریم.

انتهای پیام/


منبع:

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین