تاریخ: 1396/10/28 - ساعت: 1:1

بارش باران هوای زاهدان را تلطیف کرد


بارش باران هوای زاهدان را تلطیف کرد
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۰ دی ۱۳۹۶
نویسنده: 8829

کارشناس اداره کل هواشناسی سیستان‌ وبلوچستان گفت: مردم زاهدان امروز اولین بارش زمستانی را شاهد بودند.

 به گزارش شهرایران به نقل از تسنیم مرتضی فرجی کارشناس اداره کل هواشناسی سیستان‌ وبلوچستان در زاهدان اظهار داشت: صبح امروز و با ورود یک سامانه بارشی به داخل استان، اولین باران زمستانی در زاهدان باریدن گرفت و لطافت هوا و خوشحالی مردم را به همراه داشت.

کارشناس اداره کل هواشناسی سیستان وبلوچستان افزود: بر اساس آخرین پایش‌های صورت گرفته، آسمان استان امروز ابری و نیمه ابری پیش‌بینی شده که با پایان یافتن بارش‌های امروز، حدود 7دهم میلی‌متر بارش در شهرستان زاهدان به ثبت رسید.

وی بیان کرد: این سامانه بارش زا عصر امروز از استان خارج شده و آسمانی صاف برای اکثر نقاط استان پیش‌بینی می‌شود. این سامانه در مسیر خروج از استان بارش‌های خیلی خفیف و جزئی دیگری را نیز در نیمه شمالی و ارتفاعات جنوب‌شرق استان دارد.

فرجی افزود: شب گذشته نیز وزش باد شدید و گردوخاک در زابل به ثبت رسید که در برخی ساعات سرعت وزش به 65کیلومتر بر ساعت رسید و با افزایش ریزگردها در منطقه، کاهش شعاع دید تا 1500 متر در شهرستان زهک گزارش شد.

وی ادامه داد: خوشبختانه امروز از شدت باد و گرد و خاک در شهرهای شمالی و مرز غربی جنوب کاسته شده و آسمانی صاف‌تر پیش‌بینی می‌شود. همچنین به دلیل وزش بادهای سرد شمالی، شاهد کاهش محسوس دما در سطح استان هستیم که این روند تا روز پنج‌شنبه ادامه دارد و باعث تشدید یخبندان در نواحی مرکزی می‌شود.

انتهای پیام/


منبع:

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین