تاریخ: 1396/10/28 - ساعت: 1:1
سالاری در گفتگو با شهرایران تاکید کرد:

لزوم ارتقای جایگاه شورای عالی استان ها برای تحقق حکمرانی محلی


لزوم ارتقای جایگاه شورای عالی استان ها برای تحقق حکمرانی محلی
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۸ دی ۱۳۹۶
نویسنده: 8829

متاسفانه مجموعه دولت ها و مجلس شورای اسلامی در طی سال ها و دهه‌های گذشته نشان دادند که اعتقاد و باور واقعی را برای ارتقا شوراها و تحقق حکمرانی محلی ندارند و یا در مجموع این نهاد ها اعتماد و همدلی کامل وجامع وجود ندارد.

 محمد سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران ، ری و تجریش در گفت و گو با شهرایران درباره حضور مهندس الویری به عنوان رئیس شورای عالی استان‌ها اظهار داشت: حضور مهندس الویری در شورای عالی استان‌ها فرصت بسیار ارزشمندی است که ما شاهد ارتقا جایگاه این نهاد مدنی برای تحقق حکمرانی محلی در سطح کشور باشیم.

 وی افزود: آقای الویری با توجه به تجربیات بسیار زیاد در حوزه های مختلف اعم از قانون گذاری، برنامه ریزی، اجرایی، روابط بین الملل و عضو شورای اسلامی شهر تهران می تواند با مجموعه ای از برنامه ریزی ها و همدلی که در شورای عالی استان ها ایجاد می کند جایگاه این نهاد را که در قانون اساسی به آن اختیارات زیادی داده شده و متاسفانه در حال حاضر در سطح و جایگاه خودش نیست، احیا کند.

عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش ادامه داد: در کنار مجلس شورای اسلامی و دولت بتواند از اختیاری که در حوزه ارائه لایحه به مجلس دارد مجموعه ای از ماموریت های معوق مانده در شورای عالی استان ها را محقق کند.

به گفته سالاری، بعد از گذشت چهار دوره از نهاد شوراها درشهر و روستاهای کشور مردم که مجموعه شورا های شهر و روستا هستند به انتظاری که از شورای عالی استان‌ها دارند نرسیدند و این موضوع در هر دوره شورای عالی استان‌ها منزوی شده و از جایگاه اصلی خودش فاصله جدی گرفته است و کنش گری مردم را دراین حوزه از دست داده است.

 او تاکید کرد: متاسفانه مجموعه دولت ها و مجلس شورای اسلامی در طی سال ها و دهه های گذشته نشان دادند که اعتقاد و باور واقعی را برای ارتقا شورا ها و تحقق حکمرانی محلی ندارند و یا در مجموع این نهاد ها اعتماد و همدلی کامل وجامع وجود ندارد.

 رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران، ری و تجریش یادآور شد: شورای عالی استان‌ها می تواند از ظرفیت قانونی خود استفاده کند و با همراهی و همدلی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و کسب نظر شورا ها در سطح کشور انشالله در راستای تحقق مدیریت یکپارچه شهری و مجموعه ماموریت های معوق مانده موفق باشد.

انتهای پیام/


منبع:

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین