تاریخ: 1396/10/30 - ساعت: 1:1

گزارش کامل شهرایران از جلسه امروز شورای شهر تهران


گزارش کامل شهرایران از جلسه امروز شورای شهر تهران
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۷ دی ۱۳۹۶
نویسنده: 8829

بررسی مصوبه دو فوریت طرح الزام شهرداری تهران به ارائه برنامه عملیاتی ساماندهی فضاهای پارک حاشیه ای معابر اصلی و فرعی سطح شهر تهران، دستور دیگر جلسه امروز شورای پایتخت بود که برای تصویب با مخالفت و موافقت اعضا روبرو شد و سرانجام با رای 16 نفر از اعضای شورای شهر تهران، ری و تجریش تصویب شد.

به گزارش خبرنگار شهرایران سی و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش در حالی آغاز شد که به مانند هفته گذشته با یک ربع تاخیر شروع شد که رئیس این شورا در جلسه هفته گذشته هم نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و از اعضای شورای شهر خواسته بود که هیچ گاه باعث تاخیر در جلسات شورای شهر نشوند.

محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شهر تهران، ری تجریش در آغاز سی وششمین جلسه این شورا اظهار داشت: پنجاهمين  سالگرد فقدان شادروان  غلامرضا تختي گرامي مي داريم

‎ وی افزود:دوزلزله كه يكي زمين را به لرزه درآورد و ديگري جامعه را، هشداري براي ما بود، اين هشدارها نه آنقدر كوچك بود كه حس نشود و نه آنقدر بزرگ كه پيامدهاي سخت داشته باشد ما هم بايد تهران را مقاوم در برابر زلزله بسازيم و هم مديريت جامعه را كارامد كنيم.

‎به گفته هاشمی در آستانه نخستین سالگرد  آیت الله هاشمی رفسنجانی قرار داریم وشاید امروز بیش از هرزمان دیگری خلا نبودن  ایشان  در فضای متلاطم جامعه احساس می شود، .

محمد علیخانی ئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران، ری و تجریش در جریان سی و ششمین جلسه این شورا تذکری مبنی تصرف غیر قانونی اردوگاه شهید میر حسینی داد و گفت: اردوگاه شهید میر حسینی متعلق به شهرداری تهران واقع در منطقه 22 در دوره مدیریت جدید شهرداری به همراه اموال داخل آن به صورت غیرقانونی تصرف شده است از شهردار تهران می خواهم گزارشی از اقدامات به عمل آمده برای رفع تصرف مذکور به شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش ارائه نمایند.

حق شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه این جلسه پیشنهاد کرد که منزل پدری مرحوم غلامرضا تختی در محله خانی آباد تهران به موزه تبدیل شود.

وی افزود:  منزل پدری جهان پهلوان تختی هم اکنون به یک مرکز تولیدی(تریکوبافی) تبدیل شده که پیشنهاد می کنیم با توجه به محبوبیت جهان پهلوان در سطح کشور، این خانه به موزه تبدیل شود.

حجت نظری عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران تذکری به شرکت پست جمهوری اسلامی ایران پیرامون رسیدگی به وضعیت عمارت مستوفی الممالک داد و گفت: این خانه متعلق به دوران اواخر قاجاریه و پهلوی بوده است که در حال حاضر در تملک اداره پست قرار دارد و کماکان درب آن بروی مردم بسته است.

وی افزود: آسیب های جدیدی این خانه را تهدید می کند و این خانه از 10 سال گذشته نیاز به مرمت و بازسازی دارد در طول سال های اخیر اداره پست طرحی برای تایید به سازمان میراث فرهنگی برد و اقدامات کمی برای بازسازی آن از اداره پست داشتیم.

 بررسی مصوبه دو فوریت طرح الزام شهرداری تهران به ارائه برنامه عملیاتی ساماندهی فضاهای پارک حاشیه ای معابر اصلی و فرعی سطح شهر تهران، دستور دیگر جلسه امروز شورای پایتخت بود که برای تصویب با مخالفت و موافقت اعضا روبرو شد و سرانجام با رای 16 نفر از اعضای شورای شهر تهران، ری و تجریش تصویب شد.

احمد مسجد جامعی نیز در ادامه جلسه امروز پیشنهادی مبنی بر اختصاص مکان یا مکان هایی برای تجمعات مردمی داد که مخالفان و موافقان نظرات خود را پیرامون این طرح پیشنهادی گفتند. مخالف جدی این طرح حسن رسولی بود و در همین راستا جلسه شورا را ترک کرد، که در هر حال طرح پیشنهادی احمد مسجد جامعی با رای اعضا به تصویب رسید.

در حاشیه جلسه امروز شورانشینان محسن هاشمی به علت جلسه با شهردار، ریاست را به ابراهیم امینی نایب رئیس شورا سپرد.

انتهای پیام/


منبع:

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین