تاریخ: 1396/10/30 - ساعت: 1:1

دیدار الویری با كاركنان دبیرخانه شورای عالی استانها/ هیچ نهادی به اندازه شوراها به صورت مویرگی با مردم ارتباط ندارد


دیدار الویری با كاركنان دبیرخانه شورای عالی استانها/ هیچ نهادی به اندازه شوراها به صورت مویرگی با مردم ارتباط ندارد
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۱ دی ۱۳۹۶
نویسنده: 8829

الویری با اشاره به گستردگی شوراها گفت: هیچ نهادی در کشور نیست که به اندازه شوراها به صورت مویرگی با مردم کل کشور ارتباط داشته باشد.

به گزارش شهرایران به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، مهندس مرتصی الویری رئیس شورای عالی استان ها در دیدار با معاونان، مدیران و کارکنان دبیرخانه شورای عالی استان ها که با حضور مهندس چمران برگزار شد ضمن تشکر از مهندس چمران به دلیل زحمات 14 ساله در شوراها و به ویژه شورای عالی استان ها گفت: قرار نیست که مهندس چمران از سیستم شورای عالی استان ها دور شود بلکه ما از تجربیات آنها استفاده خواهیم کرد.
رئیس جدید شورای عالی استان ها با انتقاد از باب شدن تخریب مدیریت گذشته توسط مدیریت جدید عنوان کرد: ما باید خوبی ها و بدی ها را با هم ببینیم. در این مدت کارهای بزرگی انجام شده است و باید اینها دیده شود.
وی با اشاره به تاخیر 10 ساله در در تشکیل شوراها تصریح کرد: این تاخیر باعث که نهاد های دیگر جای خود را محکم کنند و دولت و مجلس نیز شورای عالی استان ها به چشم رقیب می بینند.
الویری با بیان اینکه ما به مدیریت مرکزگرا عادت کرده ایم و تجربه کارهای از پایین به بالا را نداریم بیان کرد: امیدورام در این راه بر مبنای این که شوراها تجربه دنیاست موفق شویم. شوراها کاملا با قانون اساسی منطبق است اما ما نتوانستیم آن را اجرایی کنیم. بنابراین ما از قانون اساسی عقب مانده ایم.
رئیس شورای عالی استان ها ادامه داد: دو شاخصه در شورای عالی استان ها وجود دارد که تجربه جهانی است. اول مردم پایه بودن شوراهاست. هیچ مرجعی مانند شوراها به صورت مویرگی با تمام مردم کشور ارتباط ندارد اما لازمه آن استفاده از تکنولوژی جدید برای ارتباط با مستمر با تمام شوراها در سراسر کشور است.
دوم بسیط بودن آن است. ما عادت کردیم که در تمام کشور یک قانون را اجرا شود اما شوراها می توانند بعضی از قوانین را مطابق با مقتضیات محلی اصلاح کنند.
وی در خصوص دبیرخانه شورای عالی استان ها نیز گفت: اولویت ما برای استفاده از چارت تشکیلاتی شورای عالی استان ها خواهد بود.

انتهای پیام/


منبع:

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین