تاریخ: 1396/10/30 - ساعت: 1:1

شورای عالی استانها پارلمان دوم كشور است/ تبریك مهندس چمران به مهندس الویری


شورای عالی استانها پارلمان دوم كشور است/ تبریك مهندس چمران به مهندس الویری
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۱ دی ۱۳۹۶
نویسنده: 8829

مهندس چمران شورای عالی استانها را پارلمان دوم کشور نامید و گفت: مجلس اختیار قانون گذاری کلان را دارد و شورای عالی استانها می تواند در سطح محلی قانون گذاری کند.

به گزارش شهرایران به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها،صبح امروز(دوشنبه) مهندس مرتضی اولویری رئیس شورای عالی استانها با مهندس چمران و معاونان، مدیران و کارکنان دبیرخانه این شورا دیدار و گفت و گو کرد.

 مهندس چمران در این جلسه با اشاره به آیه "6"  "سوره "شرح" که در ابتدای جلسه قرائت شد مبنی بر «ان مع العسر یسرا» اظهارداشت: شورا روزهای سختی را کشیده امیدواریم روزهای پیش رو روزهای خوبی باشد و به آسانی تبدیل شود.

 وی در ادامه انتخاب مهندس الویری را به عنوان رئیس شورای استانها تبریک گفت و با اشاره به جایگاه این شورا تصریح کرد: شورای عالی استان ها از صفر شروع کرده و در جایگاه فعلی که قرار دارد جایگاه بدی نیست ولی هنوز به جایگاه واقعی خود نرسیده است.

 رئیس سابق شورای عالی استانها با بیان اینکه برای همین جایگاه هم اعضا زحمات زیادی کشیده اند بیان کرد: اعضای شوراهای اسلامی سراسر کشور تمام تلاش خود را برای رسیدن به شورای عالی انجام می دهند که نشان از جایگاه شورای  عالی استانهاست که امیدواریم با تلاش دوره پنجم به جایگاه اصلی خود دست پیدا کند.

چمران شورای عالی استانها را پارلمان دوم کشور نامید و افزود: شورای عالی یک پله از مجلس شورای اسلامی پائین تراست به هر حال مجلس اختیار قانون گذاری کلان را دارد و شورای عالی استانها می تواند در سطح محلی قانون گذاری کند.

 وی در ادامه مطب فوق بیان کرد: باید قوانین شوراها اصلاح شود که کار ساده ای هم نیست مقدمات آن صورت گرفته است که بایستی ادامه پیدا کند.

رئیس سابق شورای عالی استانها در پایان سخنان خود دبیرخانه این شورا را آماده همکاری صمیمانه با رئیس و هیات رئیسه شورای عالی استانها عنوان کرد و با تاکید براینکه کار برای خدا ارزش پیدا می کند و وقتی خدا راضی باشد رضایت مردم هم جلب خواهد شد ادامه داد: در شورای عالی استانها کار امروز به فردا نداشتیم و فعالیت ها به روز انجام شده است. امیدوارم شورای عالی استانها افق روشنی داشته باشد.

انتهای پیام/


  منبع:

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین