تاریخ: 1396/10/28 - ساعت: 1:1
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران ، ری و تجریش در گفت وگو با شهرایران مطرح کرد:

بسیاری از برج ها و ساختمان های مهم تهران روی گسل واقع شده اند


بسیاری از برج ها و ساختمان های مهم تهران روی گسل واقع شده اند
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۱ دی ۱۳۹۶
نویسنده: 8829

ساخته شدن برج ها و ساختمان ها روی گسل های شهر تهران نمونه ای از عدم رعایت مقررات در ساخت وساز است.

محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل نقل شورای شهر تهران، ری و تجریش درگفت و گو با شهرایران درباره عملکرد شهرداری پیرامون 2 زلزله اخیر تهران اظهار داشت: شهردار در گزارشات خود به ضعف ها و مشکلات شهرداری در زمان زلزله اشاره کرد که بخش زیادی از این ضعف ها مربوط به وظایفی است که دستگاه ها باید در گذشته طبق مصوبات و قوانین انجام دهند که متاسفانه بسیاری از این وظایف به دلایلی از قبیل سهل انگاری، غیر واقعی بودن مصوبات مانند آمادگی 50 هزار ایستگاه آتش نشانی (چنین امکاناتی وجود ندارد که بتوان این کار را انجام داد)، عملی نشده است.

وی افزود: تصویری از مشکلات و ضعف ها لازم بود که ما بتوانیم روی نقاط ضعف دست بگذاریم و تا جایی که بشود آن ها را رفع کنیم.

عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش ادامه داد: همه به این موضوع که تهران در مقابل زلزله تقریبا بی دفاع است و مشکلات زیادی پیرامون آن وجود دارد اذعان دارند.

به گفته علیخانی، بحث زلزله شامل 2 مقطع است که یک بخش آن به قبل از زلزله و بخش دیگر آن به بعد از زلزله مربوط می شود که مسائل رعایت مقررات ساخت وساز و سازه به قبل از زلزله ربط دارد و  در همین راستا نیز بعد از زلزله بم آیین نامه هایی تدوین شد که بخشی ازآن ها تاثیر گذار بوده، ولی متاسفانه نظارت کافی روی بعضی از آن ها نبوده که مشکل ساز شده است برای مثال بسیاری از برج های شهر و ساختمان های مهم روی گسل واقع شده اند.

وی اظهار کرد: بخش دوم زلزله به امداد رسانی مربوط می شود که اگر بتوان در بخش اول تا حد زیادی پیش روی و مشکلات را رفع کنیم طبیعتا در بخش دوم که بعد از زلزله است خسارات ما کمتر خواهد بود.

انتهای پیام/


منبع:

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین