تاریخ: 1396/11/01 - ساعت: 1:1

بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری بازآفرینی شوند


بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری بازآفرینی شوند
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۰ دی ۱۳۹۶
نویسنده: 8829

استاندار فارس با بیان اینکه بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری زمینه بسیاری از آلودگی‌های محیطی و اجتماعی را فراهم ساخته‌اند، گفت: دستگاه‌های متولی با ترسیم برنامه‌ای جامع و منطبق با هدف، نسبت به بازآفرینی این محیط‌ها اقدام کنند.

به گزارش شهرایران به نقل از تسنیم   اسماعیل تبادار در جلسه ستاد بازآفرینی شهر اظهار داشت: بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری زمینه بسیاری از آلودگی‌های محیطی و اجتماعی را فراهم ساخته‌اند، از همه دستگاه‌های متولی درخواست می‌شود با ترسیم برنامه‌ای جامع و منطبق با هدف، نسبت به بازآفرینی این محیط‌ها اقدام کنند. 

استاندار فارس با تاکید بر استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران در بازآفرینی شهری گفت: بروکراسی و برخی سخت‌گیری‌های بی‌مورد اداری نباید مانع ورود سرمایه‌گذاران در عرصه تلاش و رونق اقتصادی شود از این رو مدیران دستگاه‌ها باید نظارت بیشتری بر عملکرد افراد زیر مجموعه خود داشته باشند.

وی با بیان اینکه مدت زمان روند صدور پروانه در شهرداری‌ها باید کاهش یابد، آن را زمینه‌ساز مشارکت بیشتر مردم و سرمایه‌گذاران در زیباسازی و بازآفرینی شهری دانست.

استاندار فارس گفت: باید تلاش شود در حد توان اعتبارات استانی را به سمت بازآفرینی شهری سوق دهیم و از ظرفیت‌ها و اعتبارات ملی نیز استفاده کنیم. 

تبادار افزود: بازآفرینی و رفع معضلات محدوده بافت‌های فرسوده شهری که شامل بافت قدیم، حاشیه‌ای و میانی است مورد توجه دولت بوده به گونه‌ای که در قانون برنامه توسعه ششم کشور توجه ویژه‌ای به آن شده است.

وی با بیان اینکه شرط اصلی موفقیت در چنین طرح‌هایی مشارکت مردم و همکاری بخش خصوصی است، گفت:در قوانین موجود به منظور بازسازی، بهسازی، نوسازی و مقاوم‌سازی بافت‌های فرسوده شهری، تخفیف 50درصدی در صدور پروانه، پرداخت تسهیلات با بهره کمتر از نرخ معمول در نظر گرفته شده است که می‌طلبد مردم از این فرصت‌ها استفاده کنند. 

استاندار فارس اظهار داشت:با توجه به سودآوری سرمایه‌گذاری در این محدوده‌ها به همه سرمایه‌گذاران توصیه می‌شود در بازآفرینی بافت‌های فرسوده شهری ورود کنند. 

وی گفت: هدف نهایی در بازآفرینی، ایجاد سرزندگی اجتماعی، اقتصادی، کالبدی و زیست محیطی است که تحقق این امر در گرو برنامه‌ریزی همه جانبه است. 

انتهای پیام/ 


منبع:

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین