تاریخ: 1396/10/28 - ساعت: 1:1
عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر:

ضرب و شتم دستفروشان خلاف قانون است


ضرب و شتم دستفروشان خلاف قانون است
تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۷ دی ۱۳۹۶
نویسنده: 8829

برخورد با افراد بساط گستر سودجو در اماکن عمومی باید قانونی صورت گیرد و نباید همانند فیلمی که مامورین باضرب و شتم رفتار کردند

حسن خلیل آبادی عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران ، ری و تجریش در گفت و گو با شهرایران درباره دستفروشان شهر تهران اظهار داشت: دستفروشان یا بساط گستران، کالاها و وسایل خود را در معابر عمومی و در معرض دید عموم  فروش قرار داده و خدمات مربوط به خود را عرضه می کنند. این قشر به چند بخش تقسیم می شوند که عده ای از آن ها شغل پدر یا پدر بزرگان خود را به صورت سنتی ادامه می دهند و بخش دیگری به دلیل نداشتن اشتغال یا درآمد کافی این کار راانجام می دهند که قابل توجه هستند و برای این بخش، ما با ایجاد مکان هایی به عنوان بازار روز این فرصت به آن ها می دهیم تا اسکان پیدا کرده و به کسب خود بپردازند که این مهم در تمام محلات تهران انجام شده است.

عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش ادامه داد: عده ای از این افراد منفعت طلب هستند و قصد سودجویی بیشتری را در این بازارها  دارند که بعضا برخی از این افراد نیاز چندانی هم ندارند و  این تقریبا یک قانون شکنی ، تعرض به حقوق عمومی محسوب می شود.

به گفته خلیل آبادی، افرادی که دنبال سودجویی بیشتری هستند با بساط کردن در اماکنی که شلوغ است، مانع رفت و آمد مردم می شوند که حتی به تذکرات مامورین نیز اعتنایی ندارند.

وی تاکید کرد: برخورد با افراد بساط گستر سودجو در اماکن عمومی باید قانونی صورت گیرد و نباید همانند فیلمی که مامورین باضرب و شتم رفتار کردند باشد این نوع برخورد ها که توام با ضرب و شتم است خلاف قانون محسوب می شود و طبق گفته های قبلی بنده «ما حتی حق نداریم با یک قاتل چنین رفتاری را داشته باشیم »

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهرتهران ،ری و تجریش اظهار کرد: مامورین شهرداری، دولت و قانون باید افرادی که خطاکار هستند با نهایت ادب و احترام به مراجع حقوقی و قانونی راهنمایی کنند.

به گفته خلیل آبادی، در حال حاضر موضوع برخورد مامورین شهرداری با دستفروش ها در بازرسی و مراکز دیگر شهرداری در دست بررسی قرار دارد ، ماموران خاطی نیز از کار معلق شدند.

انتهای پیام/


منبع:

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین