تاریخ: 1396/11/01 - ساعت: 1:1

تنها ۱۸ درصد سفرهای درون‌شهری مشهد با "اتوبوس" انجام می‌شود


تنها ۱۸ درصد سفرهای درون‌شهری مشهد با "اتوبوس" انجام می‌شود
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۹ آذر ۱۳۹۶
نویسنده: 8829

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: در حال حاضر تنها ۱۸ درصد سفرهای درون‌شهری مشهد با "اتوبوس" انجام می‌شود.

به گزارش شهرایران به نقل از تسنیم  محمد امامی‌میبدی ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: 70 درصد آلودگی‌های شهری مربوط به تردد خودروها است و باید در جهت رفع آن توسعه خطوط حمل و نقل و عمومی را با کاهش زمانی داشته باشیم و در گام نخست مسیر کوثر تا فلسطین مشهد در خط ویژه قرار گرفت.

وی افزود: شورای عالی ترافیک کشور مطالعات جامعی در حوزه حمل و نقل داشته و در این راستا اجرای خطوط انبوه‌ بر خطوط ریلی 4 گانه قطار شهری، خطوط انبوه‌بر بی‌.آر.تی در 7 خط و انبوه‌بر LRT در 4 خط در مشهد در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد با بیان اینکه خط 3، بی‌.آر.تی از شهرک شهید رجایی تا انتهای امامیه فعال است، خاطرنشان کرد: در راه ترافیکی این مسیر در مدت زمان 2.5 ساعت می‌شود که با اجرای خط ویژه این زمان به یک ساعت کاهش می‌یابد و کاهشی 90 دقیقه‌ای را به همراه دارد.

امامی‌میبدی تصریح کرد: 1.5 میلیون سفر درون‌شهری با اتوبوس انجام می‌شود و برای رفاه حال مسافران مجبور به اجرای خط ویژه هستیم و 65 درصد سفرهای شهری با حمل و نقل عمومی در محدوده حرم مطهر رضوی است.

وی تاکید کرد: در حال حاضر 18 درصد سفرهای درون شهری مشهد با اتوبوس است در حالی که باید 65 درصد باشد و جابه‌جایی‌های افراد باید به شکلی آرام، امن و در شرایط مناسب رفاهی و زیست محیطی انجام شود.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد با اشاره به اینکه در سطح دنیا هیچ پروژه‌ای انجام نشده که 100 درصد منتفع داشته باشد و بی‌عیب باشد بیان کرد: تلاشمان با اجرای این طرح‌ها گسترش حمل و نقل همگانی و کاهش آلودگی‌های زیست محیطی بوده و باید این عدد به 75 درصد برسد و اکنون این عدد 45 درصد بوده است.

امامی‌میبدی گفت: فعالیت خطوط انبوه‌بر ادامه دار خواهد بود و در محدوده‌های حرم مطهر رضوی سرویس‌دهی خود را دارند، پیاده‌روهایی در 4 محور اصلی این مکان مقدس جهت تردد راحت زائران ایجاد می‌شود.

انتهای پیام/


منبع:

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین