تاریخ: 1396/09/22 - ساعت: 1:1

۴۳۰ هکتار بافت فرسوده ورامین نوسازی می‌شود


۴۳۰ هکتار بافت فرسوده ورامین نوسازی می‌شود
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه, ۱۴ آذر ۱۳۹۶
نویسنده: 8829

شهردار ورامین با اشاره به وجود ۴۳۰ هکتار بافت فرسوده شناسنامه‌دار در ورامین گفت: برای تکمیل نوسازی آن‌ها بسته‌های تشویقی مناسبی در نظر گرفته شده است.

به گزارش شهرایران به نقل از تسنیم حسین دهقان امروز در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان ورامین که با حضور مدیرکل بحران استان تهران، معاون اداری مالی جمعیت هلال احمر استان تهران و دیگر رؤسای ادارات در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، با اشاره به وضعیت ساختمان مدیریت بحران ورامین اظهار داشت: ساختمان مدیریت بحران نیاز مهّم شهرستان است، که در حال حاضر در اختیار نیروی انتظامی قرار دارد و باید به مدیریت بحران واگذار شود.

وی ضمن اشاره به آمادگی ورامین برای ایچاد پارک اضطراری ادامه داد: آمادگی لازم برای ایجاد پارک اضطراری را داریم که اگر 40 یا 50 هکتار زمین در اختیار ما قرار بگیرد آن را آماده می‌کنیم.

شهردار ورامین تصریح کرد: از 2765 هکتار محدوده خدماتی شهرستان ورامین، 430 هکتار بافت فرسوده داریم که شناسنامه‌دار هستند و نوسازی آن‌ها در برنامه شهرداری قرار دارد که برای تکمیل آن نیز بسته‌های تشویقی در نظر گرفته شده است.

50 درصد تخفیف برای صدور پروانه بازسازی بافت فرسوده

دهقان با اشاره به نوع بسته‌های تشویقی برای نوسازی بافت فرسوده عنوان کرد: به عنوان تشویق جهت نوسازی بافت‌های فرسوده، 50 درصد تخفیف در صدور پروانه و یک طبقه تراکم اضافه برای تشویق را درنظر داریم.

وی بیان کرد: وضعیت آتش‌نشانی شهر تقریباً قابل قبول است و در بین شهرستان‌های استان تهران بحث آموزش بحران را برای کارکنان آتش‌نشانی و ادارات مختلف داریم؛ به علاوه با توجه به ساختمان‌های بلندمرتبه در شهر ورامین خلأیی برای بالابر داشتیم که برای تهیه و دریافت آن 2 میلیارد تومان واریز کرده‌ایم.

دو ناظر سازه و معماری بر ساخت‌ و سازها در ورامین نظارت می‌کنند

شهردار ورامین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز و موضوع حاشیه‌نشینی گفت: در زمینه جلوگیری از ساخت‌ و سازهای غیرمجاز و موضوع حاشیه‌نشینی جلسه‌ای داشتیم و مسئولی برای این امر قرار دادیم تا مسئله را پیگیری کند.

دهقان با بیان اینکه اگر حادثه‌ای به وجود بیاید، حاشیه‌ها مشکل‌ساز می‌شوند افزود: آزمایش خاک و بتن باید توسط مالکان ساختمان‌ها انجام شود، ضمن اینکه با دو ناظر سازه و معماری بر ساخت‌وسازها نظارت می‌کنیم، ساختمان‌هایی را نیز ملزم می‌کنیم که به سیستم‌های اطفاء حریق و سیستم‌های تر و خشک مجهز شوند.

تا مشخص شدن استحکام بنای بیمارستان 15 خرداد اجازه ساخت داده نمی‌شود

وی با اشاره به برنامه‌ریزی برای برطرف کردن مشکل آبگرفتگی معابر در زمان بارندگی اظهار داشت: خروجی‌های شهر و نهرها بررسی و لایروبی شده تا در زمان بارندگی دچار مشکل آبگرفتگی نشویم.

شهردار ورامین در پایان با اشاره به مشکل پایان ‌کار بیمارستان 15 خرداد خاطرنشان کرد: با توجه به قدمت چند ساله این بیمارستان باید استحکام بنا ارائه شود تا پایان‌کار دریافت کنند، که گواهی ارائه شده از سوی شرکت ساختمان‌سازی بیمارستان مورد تأیید سازمان نظام مهندسی قرار نگرفت چرا که استحکام بنا در بیمارستان بسیار مهّم است و تا این مسئله روشن نشود نمی‌توانیم اجازه ساخت بنای جدید را بدهیم.

انتهای پیام/


منبع:


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین