تاریخ: 1396/09/22 - ساعت: 1:1

زلزله دیر و کنگان ۱۲ نفر مجروح بر جای گذاشت


زلزله دیر و کنگان ۱۲ نفر مجروح بر جای گذاشت
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه, ۱۴ آذر ۱۳۹۶
نویسنده: 8829

مدیرکل بحران استان بوشهر با اشاره به وقوع زلزله ۴.۹ ریشتری بنک کنگان و ۳.۸ ریشتری بندر دیر گفت: این دو زمین لرزه که ظهر امروز رخ داد ۱۲ نفر مصدوم شدند که ۱۱ نفر سرپایی مداوا و یک نفر بستری شد.

 به گزارش شهرایران به نقل از تسنیم قاسم قائدی ، با اشاره به وقوع زمین‌لرزه 4.9 ریشتری دربنک کنگان اظهار داشت: این زمین لرزه ساعت 10:56:42 در 15 کیلومتری بنک کنگان و در عمق 18کیلومتری زمین  ثبت شده است.

وی به زمین‌لرزه در شهرستان دیر پرداخت و خاطرنشان کرد: زلزله‌ای به بزرگی 3.8 ریشتری در بندر دیر ساعت 11:12:22 در 29 کیلومتری بندر دیر و در عمق 20 کیلومتری زمین رخ داد.

مدیرکل بحران استان بوشهر با بیان اینکه این زمین لرزه‌ها سبب وحشت مردم شد افزود: بر اساس بررسی‌های انجام شده به اثر وقوع این دو زمین لرزه 12 نفر مصدوم شدند که 11 نفر سرپایی مداوا و یک نفر بستری شد.

قائدی با اشاره به اینکه تیم‌های مختلف امدادی و کارشناسی برای بررسی به مناطق مختلف کنگان و دیر اعزام شده‌اند تصریح کرد: تاکنون خسارتی از این زلزله گزارش نشده و کارشناسان در حال بررسی دقیق‌‌تر هستند ولی دیوار برخی منازل ترک برداشته و شیشه بعضی منازل شکسته شده است.

وی از مسدود شدن محور ریز دوراهک  خبرداد و افزود: به سبب کوهستانی بودن محور دوراهک در بندر دیر به ریز در شهرستان جم و احتمال ریزش کوه، برای جلوگیری از بروز بحران  و مشکلات، این محور تا اطلاع ثانوی مسدود شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر با بیان اینکه اکنون امدادگران و تمامی دستگاه‌های ذی‌ربط برای مقابله با هرگونه بحران در آماده باش هستند، افزود: تیم‌های امدادی دستگاه‌های مختلف استان بوشهر با همه امکانات و تجهیزات لازم در حالت آماده باش هستند تا در صورت نیاز به نقاط حادثه دیده اعزام شوند.

انتهای پیام/


منبع:


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین