تاریخ: 1396/09/22 - ساعت: 1:1

دستفروشان شهر ایلام ساماندهی می‌شوند


دستفروشان شهر ایلام ساماندهی می‌شوند
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه, ۱۴ آذر ۱۳۹۶
نویسنده: 8829

شهردار ایلام گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده به‌زودی دستفروشان سطح شهر ایلام ساماندهی می‌شوند.

 به گزارش شهرایران به نقل از تسنیم طالب صادقیان اظهار داشت: این روزها در اغلب خیابان‌های اصلی و فرعی بساطی روی زمین پهن است. علاوه بر این دست‌فروشی در شهر ایلام هم یکی از شکل‌های رایج دست‌فروشی در ایران است این دسته از افراد به گفته خودشان به اجبار به دست‌فروشی روی آورده‌اند و مشکل اقتصادی و تأمین نیازها مهم‌ترین مسئله آنهاست.

شهردار ایلام گفت: با وضعیت فعلی که هر فردی هر ساعت و در هر خیابان و میدانی صلاح دید بساط دستروشی خود را پهن کند مخالف بوده و این شرایط باید ساماندهی شود.

صادقیان بیان کرد: امیدوارم با برنامه‌ریزی مدون و دقیق بتوانیم یک ساعت مشخص و مکان‌های مشخصی را برای دستفروشان مشخص کنیم به طور مثال ساعت 20 به بعد و در طالقانی و چهارراه سعدی و با پارکینگ شهرداری شهر ایلام امکان حضور دستفروشان باشد.

شهردار ایلام تاکید کرد: با مشخص شدن زمان و مکان فعالیت دستفروشان در صورتی غیر از موارد مشخص شده فعالیت داشته باشند شهرداری مطابق با قانون برخورد کرده و نسبت به جمع‌آوری آنان اقدام می‌کند.

وی گفت: تیم نامحسوسی را برای بررسی وضعیت سازه‌های موقت، دستفروشان، خودروهای میوه فروش تشکیل داده و به صورت جدی وضعیت بررسی و به‌زودی تصمیم نهایی در این زمینه گرفته می‌شود.

صادقیان در پاسخ به این سوال که چقدر به معاش دستفروشان توجه می‌شود گفت: در سال 89 قانونی در مجلس تصویب و ستاد توجه به مشاغل خانگی تشکیل شد که شهرداری جزو آن نیست ولی با این حال نگاه ما توجه به صرفه و معاش دستفروشان است این در حالی است که شهرداری مکلف به برطرف کردن این مشکل نه ساماندهی آنها است.

وی ادامه داد: سامانه 137 شهرداری ایلام برای دریافت گزارشات مردمی در رابطه با امور مختلف فعال بوده و در این زمینه موارد اطلاعی توسط واحدهای مختلف به جد پیگیری می‌شود.

انتهای پیام/


منبع:


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین