تاریخ: 1396/09/22 - ساعت: 1:1

هوای ارومیه در وضعیت ناسالم قرار گرفت


هوای ارومیه در وضعیت ناسالم قرار گرفت
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه, ۱۴ آذر ۱۳۹۶
نویسنده: 8829

از شب گذشته در حالی وضعیت هوای ارومیه در وضعیت ناسالم قرار گرفته که ادارات متولی از جمله آموزش و پرورش هیچگونه فعالیت هشدار دهنده به دانش‌آموزان نداشته و هیچ مدرسه‌ای تعطیل اعلام نشده است.

به گزارش شهرایران به نقل از تسنیم ، از شب گذشته و با نزدیک شدن توده هوای سرد و ابرهای بارشی به منطقه آذربایجان غربی هوای شهر ارومیه در وضعیت ناسالم قرار گرفته است.

امروز سعید موسوی رئیس اداره امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط‌زیست آذربایجان غربی اظهار داشت: امروز هوای ارومیه ناسالم برای گروه‌های حساس است.

وی تصریح کرد: دانش آموزان از فعالیت‌های ورزشی برون کلاسی بپرهیزند.

خبرگزاری تسنیم یازدهم آذرماه در گفت‌وگو با رئیس اداره پیش‌بینی هواشناسی آذربایجان غربی اعلام کرده بود که بر اساس پیش‌بینی به‌عمل‌آمده با عبور سامانه بارشی از استان از روز سه شنبه شاهد بارش برف در آذربایجان غربی خواهیم بود.

مهدی صابری در همان مصاحبه با اشاره به ورود امواج بارشی به استان آذربایجان غربی از اواسط این هفته اظهار داشت: بررسی آخرین تصاویر ماهواره‌های هواشناسی نشان‌دهنده عبور امواج بارشی از استان است که سبب بارش برف و کاهش محسوس دما از اواخر روز سه شنبه در استان می‌شود.

وی افزود: این امواج از بعد از ظهر روز سه شنبه اکثر مناطق آذربایجان غربی را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

صابری گفت: با توجه به احتمال وقوع کولاک برف و مه آلودگی، اختلال در تردد جاده‌ای به‌ویژه در مناطق شمالی و ارتفاعات استان دور از انتظار نیست.

با این حال مرکز سلامت و توسعه پایدار شهرداری ارومیه نیز امروز با صدور اطلاعیه‌ای هوای ارومیه را ناسالم اعلام کرده و در اطلاعیه خود افزوده بود: با توجه به اینکه هم اکنون غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 و 10 میکرون در ارومیه فراتر از حد مجاز بوده و بیانگر شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است، از این رو توصیه می‌شود، افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی و ریوی، کودکان و سالمندان از تردد غیرضروری در فضای باز خودداری کرده و سایر افراد نیز فعالیت‌های طولانی مدت را در فضای باز کاهش دهند و از انجام فعالیت‌های ورزشی خودداری نمایند.

انتهای پیام/


منبع:


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین