تاریخ: 1396/09/22 - ساعت: 1:1

۱۰۰۰ میلیارد تومان به مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه خسارت وارد شد


۱۰۰۰ میلیارد تومان به مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه خسارت وارد شد
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۲ آذر ۱۳۹۶
نویسنده: 8829

استاندار کرمانشاه گفت: در زلزله استان کرمانشاه هزار میلیارد تومان خسارت وارد شده که بسیار سنگین است.

به گزارش شهرایران به نقل از تسنیم ، هوشنگ بازوند در سمینار ائمه جمعه استان کرمانشاه امروز به مناسبت میلاد پیامبر اسلام در شهر زلزله‎زده ازگله و با حضور نماینده ولی‎فقیه در استان و ائمه جمعه سراسر استان برگزار شد، اظهار داشت: وسعت و تخریب زلزله در غرب کشور بی‌سابقه است و طبق آمار هزار میلیارد تومان به این مناطق خسارت وارد شده است.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه هفته وحدت به سرمایه‌ای ارزشمند برای کشور اسلامی ما تبدیل شده است، گفت: در جریان زلزله به طور ملموس شاهد وحدت همه مردم ایران از همه اقشار و ادیان در یاری‎رسانی به هم‎وطنان آسیب‎دیده بودیم.

بازوند با اشاره به حضور پربرکت مقام معظم رهبری در مناطق زلزله‎زده استان کرمانشاه، بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در نشستی که با مسئولان داشتند به تبدیل این تهدید به یک فرصت برای استان کرمانشاه تأکید داشتند و برای عملی‎کردن این رهنمود باید همه تلاش کنیم.

وی به نقش محوری سپاه و ارتش در کمک و امدادرسانی به زلزله‎زدگان اشاره و عنوان کرد: سپاه و ارتش ظرفیت‎های بسیار ارزشمندی برای نظام جمهوری اسلامی هستند و از این بابت خداوند را شاکر هستیم.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه مردم استان کرمانشاه در هشت سال دفاع مقدس جان خود را در دفاع از مرزهای میهن فدا کردند، گفت: در این زلزله شاهد کمترین حاشیه در مقایسه با نمونه‌های قبلی بودیم که نشان از پختگی و شخصیت تحسین برانگیز این مردم مقاوم دارد که هشت سال جنگ را با سربلندی پشت سر گذاشته‎اند.

بازوند با اشاره به اینکه کمکهای بلاعوض هیچ ارتباطی با کانکس‌ها ندارد و این کمکها به همه آسیب‌دیدگان بر اساس مصوبه پرداخت می‎شود، بیان کرد: به‎ازای هر دام سبک 600 هزار تومان و هر دام سنگین 3 میلیون تومان خسارت پرداخت می‎شود.

وی اظهار کرد: همانگونه که در مرحله امدادرسانی و کمک به زلزله‎زدگان شاهد یک وحدت و همدلی گسترده میان ایرانیان بودیم باید این وحدت را در مرحله سازندگی و بازسازی نیز به کار بگیریم.

انتهای پیام/


منبع:


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین