تاریخ: 1396/09/22 - ساعت: 1:1

لزوم بازسازی 1500 واحد مسکونی روستای زلزله‌زده گورک راور


لزوم بازسازی 1500 واحد مسکونی روستای زلزله‌زده گورک راور
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۲ آذر ۱۳۹۶
نویسنده: 8829

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: ارزیابی‌های انجام شده، نشان داد که 600 واحد مسکونی شهری و 900 واحد مسکونی روستایی مناطق زلزله‌زده روستای گورک از توابع شهرستان راور نیازمند بازسازی هستند.

به گزارش شهرایران به نقل از فارس، اسماعیل نجار صبح امروز در بازدید از مناطق زلزله‌زده روستای گورک از توابع شهرستان راور اظهار داشت: به محض وقوع زلزله ستاد بحران تشکیل شد و گروه‌های ارزیاب به منطقه آمدند و‌ کار امدادرسانی آغاز شد. 

وی افزود: ارزیابی‌های انجام شده، نشان داد که 600 واحد مسکونی شهری و 900 واحد مسکونی روستایی نیازمند بازسازی هستند و کمک‌های بلاعوض در سریع‌ترین زمان ممکن باید به منطقه اعطا شود. 

نجار تصریح کرد: امکانات لازم از جمله چادر بین مردم توزیع شده است و در جلسه عصر امروز که در استانداری کرمان برگزار می‌شود، کمبودها و اشکالات بررسی و برای رفع آن‌ها اقدام می‌شود. 

وی بیان داشت: سالانه 200 هزار واحد مسکونی برای بازسازی در دستور کار دولت قرار دارد و تاکنون یک میلیون و 800 هزار واحد در سطح کشور بازسازی شده که مشارکت مردم در این بخش بسیار لازم است. 

سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور نیز اظهار داشت: در زمان زلزله دو فروند هلی‌کوپتر مستقر در استان کرمان به منطقه اعزام شد و 190 تخته چادر میان 290 خانوار زلزله‌زده توزیع شده است که 990 نفر اسکان یافته‌اند. 

وی ابراز داشت: درخواست‌هایی از سوی مردم برای چادر به دلیل وقوع پس‌لرزه‌ها وجود دارد که عصر امروز در جلسه ستاد بحران استان در این زمینه تصمیم‌گیری می‌شود.

انتهای پیام/


منبع:


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین