تاریخ: 1396/11/01 - ساعت: 1:1

ارتباط خواهرخواندگی اصفهان با کشورهای خارجی اولویت شورای شهر است


ارتباط خواهرخواندگی اصفهان با کشورهای خارجی اولویت شورای شهر است
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه, ۷ آذر ۱۳۹۶
نویسنده: 8829

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اصفهان گفت: ارتباط خواهرخواندگی اصفهان با دیگر کشورهایی که می‌توان از ظرفیت آن‌ها استفاده کرد، اولویت شورای شهر است.

 به گزارش شهرایران به نقل از تسنیم فریده روشن با اشاره به برگزاری نمایشگاه عکس «متولدین لهستان مستقل؛ لهستانی‌ها» پیرامون تاثیرگذاری این برنامه‌ها در روابط کشورهای برگزارکننده اظهار داشت: برگزاری این نمایشگاه‌ها قطعاً در روابط با دیگر کشورها و فرهنگ‌ها تاثیرگذار بوده و می‌تواند تاثیر عمیقی در ارتقای سطح فرهنگی آن‌ها بگذارد.

وی با بیان اینکه شناخت فرهنگ‌های دیگر امری بسیار مهم است، افزود: شناسایی فرهنگ کشورهای مختلف و به ویژه فرهنگ ایرانی با سفر گردشگران به ایران و اصفهان اتفاق می‌افتد و ما قادریم به‌راحتی فرهنگ خود را از این طریق منتقل کنیم و با ارائه فرهنگ اصیل ایرانی در ترویج، گسترش و معرفی آن اثرگذار باشیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اصفهان با اشاره به فعالیت‌ هنرمندان خارجی در ایران و بالعکس آن گفت: هرچقدر بتوان روابط بین‌المللی را ارتقاء و افزایش داد در نهایت می‌توان از پتانسیل و ظرفیت دیگر کشورها استفاده کرد و بستری که در کشور خودمان موجود است را به آن‌ها معرفی کرد.

وی ادامه داد: اکنون گردشگری یکی از نقاط مثبت مدنظر ماست و برگزاری نمایشگاه‌های هنری، رخدادهای علمی و تمام برنامه‌های مروج فرهنگ می‌تواند در این مسیر بسیار تاثیرگذار باشد.

روشن به رویداد نقل مکان مهاجران لهستانی در زمان جنگ جهانی دوم به ایران و سکونت آن‌ها در اصفهان اشاره کرد و گفت: نسل امروز لهستان قطعاً از پدران خود پیرامون سال‌های زندگی در ایران مطالبی را شنیده‌اند یا امروز خودشان با سفر به ایران و طی چنین برنامه‌هایی آن را مشاهده کرده‌اند.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه ما در آن روزها نبوده و زندگی نکرده‌ایم و اینکه در روابط خارجی با دیگر کشورها کمرنگ‌تر عمل کردیم امروز اطلاع کمتری از اشتراکات تاریخی مانند این اتفاق داشته باشیم و امروز درصدد رفع آن‌ها هستیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اصفهان درباره برنامه‌های کمیسیون فرهنگی شورای شهر بیان کرد: ارتباط خواهرخواندگی اصفهان با دیگر شهرها ازجمله اولویت‌های شورای شهر است و ارتباط با کشورهایی که می‌توان از ظرفیت آن‌ها استفاده کرد یا ارائه بسترهای مناسب کشور ایران و شهر اصفهان به کشورهای خارجی در دستور کار است تا بتوانیم آن‌ها را به عنوان خواهرخوانده خودمان معرفی کنیم.

وی ادامه داد: از دیگر برنامه‌های ما پیگیری و برقراری ارتباط بیشتر با شهرهای خواهراخوانده اصفهان است که در سندهای رسمی این خواهرخواندگی به ثبت رسیده اما در واقع و در عمل ارتباط و فعالیت کمتری با یکدیگر داریم.

روشن با بیان اینکه باید به دنبال برقراری ارتباطات بیشتر در سطح بین الملل باشیم، تصریح کرد: تبادل اطلاعات در جهت ارتقای فرهنگ و شهر بسیار مهم است چراکه می‌توانیم با تکنولوژی‌های روز که در دیگر کشورها اجرا می‌شود آشنا شده، آن را وارد مدیریت شهری کرده و از آن استفاده کنیم.

وی با اشاره به خواهرخواندگی کراکوف و اصفهان گفت: سیاست‌ها به سمت گسترش گردشگری، روابط بین الملل و ترویج فرهنگ است برای همین از چنین برنامه‌هایی استقبال خواهد شد و مشکلی پیش نخواهد آمد.

انتهای پیام/


منبع:

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین