تاریخ: 1396/09/22 - ساعت: 1:1

شهرداری تهران از ساخت ساختمان بلندمرتبه در منظر میدان مشق جلوگیری کند


شهرداری تهران از ساخت ساختمان بلندمرتبه در منظر میدان مشق جلوگیری کند
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه, ۷ آذر ۱۳۹۶
نویسنده: 8829

عضو شورای شهر تهران گفت: ساختمان بلندسازه در منظر میدان مشق و سردر باغ ملی و در ضلع غربی ساختمان روزنامه اطلاعات توسط شهرداری در حال احداث است که این موضوع جای درنگ و تاسف دارد و درخواست می‌شود شهرداری از این کار جلوگیری کند.

به گزارش شهرایران به نقل از تسنیم الهام فخاری در جریان بیست و پنجمین جلسه شورای شهر تهران اظهار کرد: در سالهای اخیر شاهد شکل‌ گرفتن و تثبیت غلط در مواجهه با محوطه‌های تاریخی بوده‌ایم که نمونه‌های آن را می‌توان در ساخت و سازهای غیراصولی توسط ارگان‌های مختلف پیرامون مجلس شورای ملی، مسجد سپهسالار و نیز عمارت عشرت‌آباد مشاهده کرد.

وی تصریح کرد: تلاش لازم از سوی نهادهای مسئول از جمله شهرداری برای پیشگیری از چنین خطاهای بزرگ صورت نگرفته و کار به شکل روال نادرست ادامه دارد. 

عضو شورای شهر تهران گفت: در این میان ساختمان بلند سازه در منظر میدان مشق و سردر باغ ملی و در ضلع غربی ساختمان پیشین روزنامه اطلاعات توسط شهرداری تهران که خود باید رکن حفاظت کننده حریم و منظر ساختمان‌ها و محوطه‌های تاریخی باشد جای درنگ و تاسف دارد.

فخاری افزود: از شهرداری خواسته می‌شود با کاستن از تعداد طبقات ساختمان اشاره شده نخستین گام را در تغییر روندهای نادرست بردارد و اصلاح امور را از نهاد مدیریتی خود بردارد.

وی گفت: همچنین در مورد سازه‌های پیرامون میدان بهارستان و خیابان جمهوری اسلامی کاهش طبقه‌ها و تخریب طبقه‌های فوقانی از الگوی معماری ایرانی اسلامی در نمای این ساختمان‌ها متناسب با ارزش‌های بافت تاریخی تهران صورت پذیرد.

انتهای پیام/


منبع:


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین