تاریخ: 1396/10/29 - ساعت: 1:1
عضو کمیسیون خدمات و سلامت شورای شهر تهران، ری و تجریش در گفت و گو با شهرایران مطرح کرد:

مثلث شهرداری، شورای شهر و راهنمایی و رانندگی در حل آلودگی هوا


مثلث شهرداری، شورای شهر و راهنمایی و رانندگی در حل آلودگی هوا
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱ آذر ۱۳۹۶
نویسنده: 8829

در سال جاری از راهنمایی رانندگی تقاضا کردیم که بحث اجرای طرح ال-ای- زد که طرح کاهش آلودگی هوا است را دقیق تر پیگیری کند که البته شهرداری آمادگی خود را مبنی بر اجرایی کردن این طرح اعلام کرده، اما به دلیل اعمال الزامات ترافیکی سخت گیرانه تر این طرح برای اجرا شدن نیاز به مجوز از سوی وزارت کشور دارد که ما در شورای شهر پیگیر این موضوع جهت عملیاتی شدن ال- ای- زد هستیم.

آرش حسینی میلانی عضو کمیسیون خدمات و سلامت شورای شهر تهران ،ری و تجریش در گفت و گو با شهرایران درباره آلودگی هوای شهر تهران اظهار داشت: باتوجه به وجود متغیر های متعدد در آلودگی هوا که برخی از آن ها ناشی از تغییرات اقلیمی در سطح جهانی است، باعث می شود بعضا فصل آلودگی زودتر رخ دهد.

وی افزود: افزایش میزان تولید خودرو و کاهش خروج خودرو های فرسوده نیز دلیل دیگری از آلوده شدن هوای شهر است که متغیر های متعددی در آن دخالت دارند.

عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش گفت: دستگاه های مختلف هر کدام بر حسب وظیفه و بنا بر تخصص و ماموریت خود مطالعاتی را در باره آلودگی هوا انجام داده اند که البته ما در این بحث نیازمند مطالعات جامع و کامل تری هستیم .

به گفته میلانی حسینی جای یک مطالعه جامع در بحث آلودگی هوا خالی است البته در سنوات گذشته جایکا مطالعاتی را  در این باب انجام داده که مطالعات معتبری بوده است که علاوه بر این مطالعات دیگری در رابطه با بحث آلودگی هوا نیز در 2 سال گذشته شکل گرفته است.

وی ادامه داد: ریشه یابی  آلودگی هوا و منشا آن و مشخص شدن سهم آلاینده ها در این موضوع بحثی است که در شورای شهر مطرح است که بخشی ازآن موتور های دیزل، موتور سیکلت ها و خودرو های کاربراتور فرسوده است.

عضو کمیسیون خدمات و سلامت شورای شهر تهران ، ری و تجریش اظهار کرد: به دلیل این که عوامل دیگری در آلودگی هوا سهیم هستند تعیین دقیق سهم وسایل نقلیه نام برده خیلی مهم است .

میلانی خاطر نشان کرد: باتوجه به مطالعات و گزارشات شکل گرفته توسط قسمت های مربوط تلاش ما در شورای شهر بر این است که چشم انداز روشنی پیرامون موضوع آلودگی هوا ایجاد کنیم تا برای سال های آینده بتوان برنامه ریزی های دقیق تری در این باب انجام دهیم.

وی درباره راهکار کاهش آلودگی هوا در سال جاری گفت: امسال نیز از راهنمایی رانندگی تقاضا کردیم که بحث اجرای طرح ال-ای- زد که طرح کاهش آلودگی هوا است را دقیق تر پیگیری کند که البته شهرداری آمادگی خود را مبنی بر اجرایی کردن این طرح اعلام کرده، اما به دلیل اعمال الزامات ترافیکی سخت گیرانه تر این طرح برای اجرا شدن نیاز به مجوز از سوی وزارت کشور دارد که ما در شورای شهر پیگیر این موضوع جهت عملیاتی شدن ال- ای- زد هستیم.

عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش تاکید کرد: آلودگی هوا یک پدیده متغیر است نمی شود هر سال طبق مطالعات سنوات گذشته عمل کرد و مطمئن باشیم که آلودگی هوا کاهش می یابد این بحث هرسال نیاز به مطالعه و رصد دارد و دستگاه ها و سازمان های متولی باید بر روی موضوع آلودگی هوا پایش و مطالعات دائمی داشته باشند .

به گفته میلانی شورای شهرمستقیما نمی تواند موضوع آلودگی هوا را پیگیری کند و باید در این بحث از گزارشات دستگاه های مختلف استفاده کند که در این رابطه محیط زیست استان تهران مطالعاتی را انجام می دهد که ما با این سازمان در تماس هستیم تا نتایج آن ها را نیز دراختیار بگیریم و تلاش ما این است که در طرح کاهش آلودگی شهر تهران ( ال- ای- زد) اجرایی شود.

انتهای پیام/


منبع:

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین