تاریخ: 1396/10/30 - ساعت: 1:1
عضو سابق شورای عالی استان ها در گفت و گو با شهرایران مطرح کرد:

سلب اختیارات شورای عالی استان ها؛ علت عدم پیگیری مشکلات شهرها


سلب اختیارات شورای عالی استان ها؛ علت عدم پیگیری مشکلات شهرها
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه, ۳۰ آبان ۱۳۹۶
نویسنده: 8829

شورای عالی استان ها در بحث پیگیری مطالبات شورای شهر ها و شهرستان ها قوی کارنکرده است و آن هم به خاطر سلب اختیاراتی است که مجلس و دولت نسبت به این شورا روا داشته اند که این را نمی شود جزء عملکرد شورای عالی استان ها به حساب آورد.

مسعود دهمرده نماینده سابق استان سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان ها در گفت و گو با شهرایران درباره ارزیابی عملکرد این شورا در دوره چهارم شوراها اظهار داشت: شورای عالی استان ها در دوره چهارم شورا ها باتوجه به طرح ها ولوایحی که به مجلس برده است و دعوت وزرا به جلسات این شورا بسیار عالی عملکرده است.

وی افزود: شورای عالی استان ها در بحث پیگیری مطالبات شورای شهر ها و شهرستان ها قوی کارنکرده است و آن هم به خاطر سلب اختیاراتی است که مجلس و دولت نسبت به این شورا روا داشته اند که این را نمی شود جزء عملکرد شورای عالی استان ها به حساب آورد.

نماینده سابق استان سیستان وبلوچستان در شورای عالی استان ها گفت: در دوره چهارم شوراها شورای عالی استان ها از افراد متخصص تشکیل شده بود که گام های بسیار موثری در جهت رفع مشکلات و هموار کردن راه برای این شورا برداشته اند.

به گفته دهمرده مهندس چمران مدیریت عالی در ادوار شورای عالی استان ها داشته اند و در کار همیشه صادق و سالم رفتار کرده اند که پیگیر بودن ایشان در برخی موارد مانند ارتقا یافتن سطح شورا ها و طرح و لوایح در مجلس شورای اسلامی مهم ترین شاخص ایشان بوده است.

وی ادامه داد: هدف اصلی مهندس چمران نزدیک شذن این شورا به اهداف والای خود بوده و کمک های شایانی در بسیاری از موارد به این شورا کرده است ولی بعضی از ضعف ها به چشم می خورد که تنها با کمک های مجلس می توان آن ها را حل کرد.

انتهای پیام/


منبع:

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین