تاریخ: 1396/10/29 - ساعت: 1:1

پروژه مجتمع تجارت جهانی فوری متوقف شود


پروژه مجتمع تجارت جهانی فوری متوقف شود
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه, ۲۳ آبان ۱۳۹۶
نویسنده: 8829

رئیس کمیسیون معماری و شهرداری شورای شهر تهران، ری و تجریش، گفت: پروژه مجتمع مرکز تجاری جهانی گلریز واقع در بزرگراه حکیم به دلیل عدم پیوست‌های مطالعاتی هر چه سریعتر متوقف شود.

به گزارش شهرایران به نقل از فارس  محمد سالاری در تذکرات پیش از دستور بیست و دومین جلسه علنی شورای شهر تهران، ری و تجریش، اظهار داشت: باید جلسات متعددی در خصوص مدیریت بحران شهر تهران برگزار شود چرا که وضعیت این شهر در مواقع بحرانی وخیم‌تر است. 

وی در ادامه درباره تخلفات مرکز تجارت جهانی گلریز، اظهار داشت: این مرکز در 73 طبقه در حال احداث است و این مرکز تجارت جهانی واقع در بزرگراه حکیم، کردستان، خیابان 64 سیدجمال‌الدین اسدآبادی واقع شده است.

رئیس کمیسیون معماری و شهرداری شورای شهر تهران، ری و تجریش، بیان داشت: در کمیسیون ماده 5 قرار شده است که یک مسیر دسترسی از اتوبان نیز برای این مرکز تجارت جهانی احداث شود.

سالاری بیان داشت: متخصصین معماری و شهرسازی و کارشناسان در این حوزه معتقدند ساختمان‌های بلندمرتبه بدون پیوست‌های مطالعاتی بارگذاری می‌شوند و تبعات زیادی برای شهر دارد. 

وی بیان داشت: شهرداری منطقه بدون اینکه مالک مجوزهای لازم را ارائه دهد مجوز گودبرداری برای احداث این مجمتع داده است ولی هنوز پروانه آن صادر نشده است. درخواست ما این است که این پروژه به فوریت متوقف شود و پیوست‌های مطالعاتی آن انجام شود چرا که خاک‌برداری انجام شده بر اساس کمیسیون ماده 5 نبوده است.

رئیس کمیسیون معماری و شهرداری شورای شهر تهران، ری و تجریش، ادامه داد: بر روی تونل رسالت که پارکینگ اتومبیل‌ها و فضای خوبی ایجاد شده بود شهرداری بدون پروانه تأسیساتی را در این قسمت ایجاد کرده است که برخلاف قانون بوده است و هنوز این تأسیسات پروانه ندارد.

سالاری ادامه داد: بر اساس نامه‌هایی که شهروندان به ما ارسال کرده بودند از این مراکز بازدید شد و مشخص شد که هیچ کدام بر اساس پروانه ساخته نشده است.

انتهای پیام/منبع:

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین