تاریخ: 1396/10/29 - ساعت: 1:1

پایگاه‌های مدیریت بحران در اختیار سازمان ورزش و یا برنامه‌های صدا و سیما است


پایگاه‌های مدیریت بحران در اختیار سازمان ورزش و یا برنامه‌های صدا و سیما است
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه, ۲۳ آبان ۱۳۹۶
نویسنده: 8829

رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر تهران، ری و تجریش، گفت: پایگاه‌های مدیریت بحران در شهر تهران باید تقویت شود ولی این پایگاه‌ها اکنون در اختیار سازمان ورزش و یا صدا و سیما برای پخش برنامه خندوانه است.

به گزارش شهرایران به نقل از فارس ، زهرا صدراعظم نوری در بیست و دومین جلسه علنی شورای شهر تهران، ری و تجریش ضمن عرض تسلیت به مردم ایران بابت جان باختن تعدادی از هموطنان در زلزله کرمانشاه، اظهار داشت: سازمان مدیریت بحران شهر تهران با بروز این حادثه همکاری خوبی با سازمان مدیریت کشوری برقرار کرد و با توجه به دستور شهردار تهران سازمان مدیریت بحران و معاونت خدمات شهری تهران اقدامات مؤثری در این خصوص انجام داد.

وی بیان داشت: شهردار تهران با شهرداران سرپل ذهاب، کرمانشاه و همین‌طور استاندار کرمانشاه ارتباط گرفت و از وضعیت این استان آگاه شد. 

رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر تهران، ری و تجریش ادامه داد: شهرداری تهران به دلیل آمادگی خوبی که داشت امکاناتی را فراهم کرد و به سرعت به استان کرمانشاه ارسال کرد. 

نوری بیان داشت: شهرداری تهران دو دستگاه تریلر آب معدنی، سه کانتینر غذا، صد هزار چادر، صد هزار بسته نان، 40 هزار پتو، 12 دستگاه کمپرسی، 10 دستگاه آمبولانس و 160 چشمه، سرویس بهداشتی به مناطق حادثه‌دیده ارسال کرد.

وی گفت: بر همین اساس چند اکیپ متخصص از ‌آتش‌نشانی و مدیریت بحران شهر تهران نیز همراه با یک کامیون دارو به مناطق زلزله‌زده اعزام شدند.

رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر تهران، ری و تجریش ادامه داد: سازمان بسیج شهرداری تهران نیز 300 نفر از نیروهای خبره خود را که آموزش‌های لازم را در مواقع بحران دیده‌اند به مناطق آسیب‌دیده اعزام کردند.

نوری بیان داشت: تهران با جمعیت 9 میلیون نفر ضروری است که آمادگی‌های لازم را در مواجهه با بحران داشته باشد. 

وی ادامه داد: برخلاف روش‌های ناصحیح گذشته باید مدیریت بحران در اولویت شهر قرار بگیرد و به جای تبدیل نمودن پایگاه‌های بحران به فعالیت‌های ورزشی و کودکان باید به موارد بحران توجه جدی شود. 

رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر تهران، ری و تجریش، بیان داشت: سازمان مدیریت بحران باید تقویت و امکانات لازم را داشته باشد تا در مواقع ضروری بتواند به فعالیت‌های موردنیاز خود بپردازد.

نوری افزود: شهرداری تهران 150 پایگاه مدیریت بحران را باید احداث می‌کرد که تاکنون 102 پایگاه احداث و 13 پایگاه نیز در حال احداث است.

وی ادامه داد: 60 پایگاه در اختیار سازمان ورزش و الباقی پایگاه‌های مدیریت بحران در اختیار صدا و سیما و یا برنامه خنداونه است. 

رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر تهران، ری و تجریش، بیان داشت: درخواست می‌کنم شهرداری تهران سازوکاری را فراهم کند که پایگاه‌های مدیریت بحران به حالت قبلی بازگردد تا در صورت بروز حادثه بتوانیم اقدامات لازم را انجام دهیم.

انتهای پیام/


منبع:

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین