تاریخ: 1396/08/29 - ساعت: 1:1

آماده‌باش مراکز درمانی همدان برای خدمات‌رسانی به مجروحان زلزله غرب کشور


آماده‌باش مراکز درمانی همدان برای خدمات‌رسانی به مجروحان زلزله غرب کشور
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۲ آبان ۱۳۹۶
نویسنده: 8829

با توجه به وقوع زلزله شب گذشته و کشته و مجروح شدن تعداد زیادی از هموطنانمان در شهرهای غربی کشور، مراکز درمانی همدان برای خدمات‌رسانی به مجروحان در حال آماده‌باش هستند.

به گزارش شهرایران به نقل از فارس، با توجه به وقوع زلزله شب گذشته در غرب کشور، صبح امروز جلسه کمیته بحران دانشگاه علوم پزشکی همدان با حضور قائم مقام رئیس دانشگاه تشکیل شد.

رشید حیدری‌مقدم در جلسه کمیته بحران دانشگاه علوم پزشکی همدان بر ضرورت اعزام نیروها با هماهنگی ریاست دانشگاه و قائم مقام رئیس دانشگاه، در اختیار قرار دادن فهرستی از نیروهای درمانی تمام مراکز، در اختیار قرار دادن تجهیزات مورد نیاز مدیران بیمارستانی به شکل اورژانسی توسط حوزه توسعه، برداشتن محدودیت شرکت‌های دارویی در شرایط اضطراری و تأمین تمام نیازهای دارویی تأکید کرد.

وی ادامه داد: در نظر گرفتن مکان‌های غیر‌ بیمارستانی برای مصدومان غیربیمارستانی نیازمند خدمات، دریافت فهرست داروهای مورد نیاز از حوزه بیمارستانی، فعال بودن ‌تیم‌های مشاوره و برگزاری مراسم توسط حوزه دانشجویی و فرهنگی برای همدردی با دانشجویانی که خانواده‌های خود را در زلزله اخیر از دست داده‌اند، باید در دستور کار قرار گیرد.

قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان و معاون امور اجتماعی تأکید کرد که کمیته بحران بیمارستان‌ها امروز تشکیل شده و تصمیمات و صورتجلسات برای معاونت درمان ارسال شود تا تصمیمات در جلسه‌ای تجمیع شود.

وی با بیان اینکه طبق پیگیری‌های انجام شده در وضعیت فراورده‌های خونی استان مشکلی وجود ندارد، گفت: در صورت نیاز امکان ارسال خون به کرمانشاه وجود دارد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز گزارشی از تعداد مصدومان، اقدامات انجام شده از بعد از گزارش زمین‌لرزه تاکنون شامل آماده باش پایگاه‌ها و مراکز درمانی، اعزام بالگرد به کرمانشاه ارائه کرد و گفت: تکالیف و شرح وظایف هر یک از واحدهای دانشگاه در اینگونه موارد مشخص شده و لازم الاجراست.

حبیب معصومی با تأکید بر اهمیت پاسخگویی همکاران دانشگاه به تماس‌های تلفنی برقرار شده گفت: با توجه به اینکه همدان نزدیک‌ترین مکان برای ارائه خدمت به مصدومان کرمانشاه است، باید آمادگی درون استان به خوبی حفظ شود و مراکز درمانی هر لحظه آماده ارائه خدمات باشند.

رئیس حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز با تأکید بر اینکه طبق نظر رئیس دانشگاه ضمن پایدار نگهداشتن شرایط بهداشتی درمانی استان، تمام کارها با هماهنگی ستاد بحران و مسئولیت دکتر رشید حیدری‌مقدم و با دبیری دکتر حبیب معصومی انجام می‌شود و هرگونه اعزام و هماهنگی از طریق ستاد دانشگاه خواهد بود.

غلامحسین فلاحی‌نیا یادآور شد که دکتر کولیوند نماینده وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با دانشگاه‌های علوم پزشکی در ارتباط است و امکانات درمانی استان و تعداد تخت‌های خالی استان را جویا شده است.

محمد‌رضا عبادیان معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز با تأکید بر اهمیت فعال کردن کمیته‌های بیمارستانی اظهار کرد: بلافاصله بعد از وقوع زلزله رئیس و مدیر مرکز آموزشی ـ درمانی بعثت در محل بیمارستان حاضر شده و با توجه به فضای فیزیکی و امکانات مناسب این مرکز و آماده شدن بخش سوختگی با جدیت شرایط را مدیریت کرد.

انتهای پیام/


منبع:


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین