تاریخ: 1396/10/29 - ساعت: 1:1

خدمت رسانی شهرداری در اربعین امسال بهتر بود


خدمت رسانی شهرداری در اربعین امسال بهتر بود
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۲ آبان ۱۳۹۶
نویسنده: 8829

باتوجه به این که میزان اعتبارات تخصیص یافته توسط شهرداری برای برگزاری مراسم اربعین به میزان قابل توجه نسبت به سال های گذشته کاهش یافته است نوع خدمت رسانی به لحاظ کیفیت از دوره های گذشته نیز بهتر بوده است.

محمد سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران، ری و تجریش درگفت وگو با شهرایران درباره عملکرد شهرداری تهران درایام اربعین اظهار داشت: حضور ما در شهرهای نجف و کربلا که در جریان نحوه خدمت رسانی کارکنان شهرداری تهران برای مراسم اربعین صورت گرفت که  خوشبختانه شاهد این بودیم که هرجا پرسنل شهرداری وجود داشتند آن قسمت متفاوت تر از مابقی بخش ها به زائرین خدمت رسانی کرده است.

وی افزود: باتوجه به این که میزان اعتبارات تخصیص یافته توسط شهرداری برای برگزاری مراسم اربعین به میزان قابل توجه نسبت به سال های گذشته کاهش یافته است نوع خدمت رسانی به لحاظ کیفیت از دوره های گذشته نیز بهتر بوده است.

عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش اظهار کرد: مسئولین عراقی ائم از تولیت آستان حضرت امیرالمومنین (ع)، حرم امام حسین (ع) ، مسجد کوفه و مسجد میثم تمار از عملکرد شهرداری تهران اعلام رضایت کردند.

به گفته سالاری در سال های اخیر برگزاری مراسم اربعین به یک کنگره عظیم مذهبی در طول تاریخ تبدیل شده که نگاه تمام کشور ها را به سوی خود معطوف کرده است، لذا مجموع کشورهای اسلامی مانند ایران که به کشور عراق در این مهم کمک می کند باید کارگروهی ایجاد و نقاط ضعف و چالش های موجود در برگزاری این مراسم باشکوه را از بین ببرند.

وی ادامه داد: در حوزه محتوایی باید بسترسازی های لازم را برای بهرمندی بیشتر از این کنگره عظیم مذهبی و جنبش گسترده پیاده روی مردمی صورت گیرد.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران ، ری و تجریش تاکیدکرد: کارهای محتوایی بسیاری را می توان در شهر های کوفه، نجف، کربلا و طرق انجام داد که فعلا به طور جد مد نظر نیستند.

سالاری افزود: موکب هایی که در فاصله 80 کیلومتری نجف تا کربلا قرار دارند بیشتر در حوزه خدمت رسانی به زوار عزیز ائم از سرویس بهداشتی،استحمام، استراحت آن ها را پیگیری می کنند که البته در حوزه محتوایی معدود موکب هایی وجود دارند و سخنرانی هایی را نیز ترتیب داده اند.

وی افزود: برگزاری مراسمی باشکوه با حضور 10 میلیون نفر که در طول تاریخ شاهد نظیر آن نبوده ایم نیازمند برنامه ریزی استراتژیک است و در حوزه محتوایی آن باید کار های بیشتری انجام شود.

به گفته سالاری باتوجه به آسیب شناسی های انجام گرفته در کمیته نظارت و ارزیابی که بنده و آقای مسجد جامعی نماینده شورای شهر تهران در این کمیته بوده ایم ساختار نظارتی چابک و مختصری را در این کمیته ایجاد کردیم که در همه شهر ها و مرز های عراق مستقر بودند و از لحاظ کمی ،کیفی و محتوایی مجموعه ای از مطالعات و بررسی ها را انجام دادند  که ما در جلسه ای گزارشات را که نتیجه این بررسی ها است ارائه خواهیم داد.

انتهای پیام/


منبع:

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین