تاریخ: 1396/08/29 - ساعت: 1:1

نقشه آلودگی‌های زیست محیطی شهر تهران تهیه شود


نقشه آلودگی‌های زیست محیطی شهر تهران تهیه شود
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۷ آبان ۱۳۹۶
نویسنده: 8829

عضو شورای شهر تهران بر ضرورت ترسیم نقشه آلودگی های زیست محیطی شهر تهران تاکید کرد.

به گزارش شهرایران، احمد مسجد جامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران پس از ارائه گزارش رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در شورای شهر تهران گفت: آلودگی های زیست محیطی در هر نقطه از شهر تهران با نقاط دیگر متفاوت بوده و یک میزان، یک نوع و یک جنس نیست.

 وی تصریح کرد: در بخشی از شهر تهران کارخانه های شن و ماسه فعالیت می کنند که آلودگی خاصی داشته و به دلیل حضور نهادها و افراد قدرتمند اجازۀ جلوگیری از فعالیت‌های آنها نیست.

 عضو شورای شهر تهران ادامه داد: کارخانه های سیمان در شهر‌ری نیز ذراتی را تولید می کنند که در زندگی افراد ساکن در اطراف این کارخانه ها کاملا تاثیر سوء داشته و دارد.

 مسجد جامعی ادامه داد: برق آلستوم نیز در زمستان از سوختی استفاده می کند که محیط زیست را آلوده می کند؛ کارخانه های لبنیات هم آلودگی های خود را در آب های روان شهر می ریزند.

 وی اظهار داشت: ساخت و سازها در ارتفاعات بالای 1600 پا نیز چرخه حیاتی را در چشمه های گوارای آب شمال شهر تهران تحت تاثیر قرار داده و آلودگی آن به حدی است که امکان استفاده از آنها از بین رفته است.

 عضو شورای شهر تهران به تعطیلی کارخانه روغن نباتی اشاره کرد و گفت: حل مشکلات زیست محیطی دشوار و پیچیده بوده و مقاومت های فراوانی را به دنبال دارد.

 مسجد جامعی تاکید کرد: تهیه نقشه آلودگی های زیست محیطی شهر تهران وظیفه مشترک شهرداری و دولت است و امیدواریم با تهیه آن بتوانیم به صورت محلی آلودگی های زیست محیطی شهر را برطرف کنیم.

 وی در ادامه نسبت به عدم پرداخت حق شهرداری ها از محل گران شدن قیمت حامل های انرژی انتقاد کرد و گفت: قرار بود بخشی از این منبع برای بهبود وضعیت ترافیکی و دسترسی آسان و ارزان شهروندان به جابجایی از طریق وسایل نقلیۀ عمومی به شهرها پرداخت شود که هنوز محقق نشده است و ما از رئیس سازمان محیط زیست می خواهیم که در هیات دولت این موضوع را پیگیری کند.

 عضو شورای شهر تهران همچنین به سه سند مهم شورای شهر تهران در طول سالهای گذشته در خصوص موضوع آلودگی های زیست محیطی شهر تهران اشاره کرد و گفت: شورا در یکی از سندها با نگاه حقوق شهروندی به حفاظت از محیط زسیت نگریسته است؛ سند دیگر نیز در حوزه حفاظت محیط زیست شهری به دولت و مجلس شورای اسلامی راهکارهایی اساسی ارائه داده است که نیازمند بازنگری و پیگیری آن با حمایت رئیس سازمان محیط زیست هستیم و سند سوم نیز به موضوع محیط زیست در کلانشهرها اختصاص دارد.

 مسجد جامعی در ادامه از واگذاری پارک پردیسان به شهرداری تقدیر کرد و گفت: شورای شهر تهران در دوره چهارم مصوبه ای را در این خصوص داشت که به دلیل عدم حمایت دولت اجرای آن محقق نشد اما امروز با حمایت شهرداری و سازمان محیط زیست این اتفاق رخ داده است تا این پارک بتواند به نحو مطلوبی حفظ و اداره شود و گسترش یابد.

 وی در پایان تاکید کرد: حل 6 ماهه مشکلات زیست محیطی هیچ نتیجه‌ای نداشت و ضرورت دارد تا با تفکری ستادی و کل نگر برای حل آنها برنامه ریزی و اقدام شود.

انتهای پیام/


منبع:


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین