تاریخ: 1396/11/01 - ساعت: 1:1
مدیرکل اقتصادی استانداری خراسان‌رضوی:

خراسان‌رضوی رتبه سوم بهبود فضای کسب و کار کشور را کسب کرد


خراسان‌رضوی رتبه سوم بهبود فضای کسب و کار کشور را کسب کرد
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۳۰ مهر ۱۳۹۶
نویسنده: 7487

مدیرکل اقتصادی استانداری خراسان‌رضوی گفت: استان خراسان‌‌رضوی رتبه سوم بهبود فضای کسب و کار کشور را کسب کرد.

به گزارش شهرایران به‌‌نقل از اداره‌کل روابط‌عمومی استانداری خراسان‌رضوی، علی رسولیان اظهار داشت: این ارزیابی وضعیت استان‌ها را در بهار امسال نسبت به زمستان سال گذشته بر مبنای 28 شاخص در حوزه محیط کسب و کار بررسی کرده است.

وی ادامه داد: هر استان به تناسب ظرفیت‌ها و شرایط با تعداد مشخصی از نمونه آماری ارزیابی شد. در این چارچوب وضعیت خراسان رضوی با 289 نمونه و واحد تولیدی و اقتصادی در سه حوزه کشاورزی، صنعتی و خدماتی مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری خراسان رضوی گفت: این استان بعد از تهران و اصفهان بیشترین تعداد نمونه‌های مورد بررسی را داشت. طی این بررسی که نتایج آن اخیراً منتشر شد از نظر میزان رشد خراسان رضوی بعد از استان‌های اردیبل و گلستان بیشترین رشد را در بهبود فضای کسب و کار در کشور طی بهار امسال نسبت به زمستان سال گذشته داشته است.

رسولیان افزود: در ارزیابی کلی از نظر فضای کسب و کار در سطح کشور نیز خراسان رضوی بعد از گیلان و فارس رتبه سوم بهترین فضای کسب و کار را در کشور کسب کرده است. خراسان رضوی در وضعیت موجود فضای کسب و کار و نیز در میزان رشد بهبود فضای کسب و کار رتبه خوبی دارد.

وی ادامه داد: براساس همین ارزیابی دشواری تامین مالی در بانک‌ها و گره‌های موجود در فرآیندهای اداری دستگاه‌ها و نهادهای مختلف از جمله موانع موجود درحوزه کسب و کار است.

انتهای پیام/


منبع:

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین