تاریخ: 1396/08/29 - ساعت: 1:1
رئیس هیأت‌ امنای خیران مدرسه‌ساز سمنان:

50 درصد از مدارس سمنان تخریبی است


50 درصد از مدارس سمنان تخریبی است
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۶ مهر ۱۳۹۶
نویسنده: 8829

رئیس هیأت‌ امنای خیران مدرسه‌ساز استان سمنان گفت: 50 درصد از مدارس سمنان تخریبی است و این امکان وجود دارد که با یک زلزله خراب شوند.

به گزارش شهرایران به نقل از فارس علی‌اصغر جمعه‌ای پیش از ظهر امروز در نشستی با خیران استان سمنان با بیان اینکه در زمینه مدرسه‌سازی در سمنان هنوز از بحران خارج نشدیم، اظهار کرد: مدارس دونوبته و تخریبی در سمنان کم نیستند و در این زمینه هنوز به نقطه ایده‌آل نرسیدیم.

وی با بیان اینکه بیش از 49 درصد از مدارس سمنان تخریبی هستند، ادامه داد: ممکن است با یک زلزله این مدارس خراب شوند و شاهد حوادث غیرقابل جبران باشیم.

رئیس هیأت‌ امنای خیران مدرسه‌ساز استان سمنان با تأکید بر لزوم تعامل و تداوم فعالیت خیران در امر مدرسه‌سازی بیان کرد: سرمایه‌گذاری خیران تاکنون بیش از سرمایه‌گذاری دولت بوده و امید است این روند ادامه یابد.

جمعه‌ای با بیان اینکه دولت هرچه درآمد داشته باشد قادر به پرداخت حقوق دولتی‌ها نیست و تأمین هزینه پروژه‌های عمرانی پیش‌کش این امر است، تصریح کرد: همه واقف‌اند که کفگیر دولت به ته دیگ خورده و انتظار چندانی نمی‌توان از دولت داشت.

وی با تأکید بر اینکه زمین‌های واگذاری که به لحاظ محدوده و مکان برای امر مدرسه‌سازی مناسب نیست، باید به نام مجمع خیران ثبت شود، گفت: با این کار شرایط فروش برای اعضای مجمع وجود دارد و می‌توانند آن را صرف مدرسه‌سازی کنند.

رئیس هیأت‌ امنای خیران مدرسه‌ساز استان سمنان خاطرنشان کرد: حتی یک ریال از مبلغ اهدایی خیران به مجمع خیران، صرف هزینه‌های جاری نمی‌شود و تحت نظر دو شخص حقوقی مقدار و مکان مشخص و هزینه می‌شود.

انتهای پیام/منبع:


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین