تاریخ: 1396/10/28 - ساعت: 1:1
مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید:

عملیات ساماندهی ورودی اختصاصی تخت جمشید آغاز شد


عملیات ساماندهی ورودی اختصاصی تخت جمشید آغاز شد
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه, ۲۵ مهر ۱۳۹۶
نویسنده: 7487

مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید از آغاز پروژه ساماندهی ورودی میدان ملل- تخت جمشید با هزینه ۱۶ میلیارد ریال خبر داد و گفت: این طرح در فاز نخست خود در متراژ تقریبی۱۰۸۰ متر اجرا می‌شود.

به گزارش شهرایران به نقل از روابط عمومی پایگاه میراث جهانی تخت جمشید، مسعود رضایی منفرد اظهار داشت: ورودی‌های هر شهر و یا منطقه از نقاط پر اهمیت محسوب می‌شود و این امر در آثار تاریخی و فرهنگی جایگاه ویژه‌تری را به لحاظ خواناسازی مسیر گردشگر دارد. 


وی افزود: یکی از برنامه‌هایی که در اولویت کار این پایگاه از سال گذشته قرار گرفته است، بحث ساماندهی ورودی‌ اختصاصی تخت جمشید از سمت میدان ملل به سمت مجموعه تخت جمشید بود.

مدیر پایگاه تخت جمشید عنوان کرد: نخستین طرحی که سال گذشته در راستای ساماندهی ورودی تخت جمشید اجرا شد، پروژه ساماندهی ورودی، تحت عنوان طرح پایلوت در فاز تحقیقاتی به مساحت 990 مترمربع بود که پس از بررسی‌های لازم درباره نقاط ضعف و قوت پروژه طرح اصلی سامان‌دهی ورودی تخت جمشید در شورای راهبردی، طرح مزبور رأی به اجرایی شدن را کسب و به مناقصه کشوری گذاشته شد.

وی از آغاز اجرای پروژه ساماندهی و بهسازی ورودی میدان ملل – تخت جمشید خبر داد و گفت: این طرح به متراژ 1080متر طول و عرض 7.5 متر و در مجموع در مساحتی بیش از 8100 متر مربع اجرا می‌شود.

رضایی منفرد اعلام کرد: در این پروژه اقداماتی نظیر احداث پیاده‌رو به همراه معبر ویلچر و مسیر دوچرخه سواری و همچنین احداث پارکینگ حاشیه ای (امن) اجرا می‌شود و همزمان با اجرای عملیات عمرانی مسیر، نورپردازی این پروژه نیز انجام می‌شود. 

مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید هزینه اجرای این طرح را 16 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: هزینه اجرای این پروژه از محل اعتبارات سال 95  و 96 تأمین شده است و برآورد پیشرفت پروژه تا 25 درصد افزایش قرار داد نیز پیش‌بینی شده است.

رضایی منفرد گفت: امید است با اجرای پروژه ساماندهی ورودی‌ اختصاصی تخت جمشید، علاوه بر زیباسازی و ایجاد محیط شاداب بتوانیم موجبات رضایتمندی شهروندان و گردشگران را فراهم کنیم. 

انتهای پیام/


منبع:

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین