تاریخ: 1396/10/29 - ساعت: 1:1
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران درگفت و گو با شهرایران تشریح کرد:

اختصاصی/ جزئیات جلسه 5جانبه پیرامون ساخت پلاسکوی جدید


اختصاصی/ جزئیات جلسه 5جانبه پیرامون ساخت پلاسکوی جدید
تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۲۰ مهر ۱۳۹۶
نویسنده: 8829

محور موضوعات بحث شده توسط حاضران در جلسه این بود که ساخت ساختمان پلاسکو باید به عنوان نماد ملی و الگو در رعایت اصول ایمنی و مقررات ملی ساختمان باشد و همچنین منافع بهره برداران، مالکان این ساختمان نیز باید در نظر گرفته شود.

محمد سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران درگفت و گو باشهرایران درباره نشست هم اندیشی دررابطه با پلاسکو اظهار داشت: روز گذشته جلسه ای را با حضور نمایندگان مجلس، رئیس سازمان بنیاد مستضعفان و معاون این سازمان، تیم داوری طرح نهایی پلاسکوکه قرار است به تمام بحث‌های مقرر شده در ساخت این ساختمان نظارت داشته باشد برگزار کردیم، در ضمن نمایندگان سرقفلی دار پلاسکو نیز در این نشست حضور داشتند. 

وی افزود: در این نشست همه طرفین نقطه نظرات خود را اعلام کردند و هر موضوعی که  درباره تصمیم گیری برای طراحی و ساخت ساختمان پلاسکو وجود داشت در این نشست مطرح شد.

عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش گفت: نماینده سازمان میراث فرهنگی درباره محدودیت هایی ارتفاعی که در این مکان از نظر این سازمان وجود دارد، سخن گفت.

به گفته سالاری معاونت شهرسازی شهرداری تهران نیز موضوعاتی را پیرامون گرافیک شهرسازی و معماری در آن منطقه بیان کرد و همچنین بنیاد مستضعفان که مالک این ساختمان است آمادگی خود را برای سرمایه گذاری در ساخت ساختمان پلاسکو اعلام داشت.

وی ادامه داد: نمایندگان کسبه پلاسکو نیز درباره دغدغه خود که بلاتکلیفی بهره برداران از این ساختمان بود نظرات خود را  بیان کردند.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران اظهار کرد: جمع بندی موضوعات در این نشست از این قرار شد که همه ی ذینفعان از قبیل مدیریت شهری، حاکمیت، بهره برداران ومالکان رویکرد 0 یا صدی در ساخت ساختمان پلاسکو نداشته و با راهبرد تعاملی به این قضیه نگاه داشته باشند.

سالاری در ادامه گفت: محور موضوعات بحث شده توسط حاضران در جلسه این بود که ساخت، ساختمان پلاسکو باید به عنوان نماد ملی و الگو در رعایت اصول ایمنی و مقررات ملی ساختمان باشد و همچنین منافع بهره برداران، مالکان این ساختمان نیز باید در نظر گرفته شود. 

وی افزود: اگر سازمان بنیاد مستضعفان قرار است هزینه ای مازاد ارزش ساختمان پلاسکو داشته باشد دریغ نکند واز طرف دیگر سهامداران نیز در دریافت مطالبات خود انعطاف پذیری داشته و همچنین شهرداری وشورای شهر تهران نیز همین طور باید منعطف باشند.

عضو شورای شهر تهران در پاسخ به سوال خبرنگار شهرایران پیرامون زمان شروع ساخت ساختمان پلاسکو اظهار کرد: مالکان، شهرداری و بهره برداران موضوعاتی را باید تا ماه دیگر پیگیری کنند که انشالله با گذشت 1 ماه نشست مشترکی دیگری گذاشته می‌شود تا همه ذینفعان حاضر در این جلسه در خصوص ساخت ساختمان پلاسکو به تفاهم برسند.

سالاری در پاسخ به سوال دیگری پیرامون این که آیا طراحی ساختمان پلاسکو عوض می شود، گفت: بهره برداران از پلاسکو با 2 دیدگاه نسبت به تغییر در طراحی ساختمان پلاسکو انتقاد می کنند که بعضی از آن ها می گویند باید ساختمانی که پشت پلاسکو قرار دارد و تخریب نشده است مقاوم سازی و اصول ایمنی در آن رعایت شود برخی دیگر از این سهامداران معتقد هستند که ساختمان تخریب نشده پشت پلاسکو و آن چند متر زمینی که در قسمت شرقی ساختمان قرار دارد باید با زمین ساختمان پلاسکو ادغام شود و طراحی خاصی طبق اصول استاندارد سازی ساختمان برای آن صورت گیرد.

وی ادامه داد: برای ساخت پلاسکو باید یک سری مسائل حقوقی بین ذینفعان حل شود و تمام تلاش شورای شهر نیز این است که مسائل به مراجع قضایی کشیده نشود زیرا اگر این موضوعات قضایی شود زمان زیادی را صرف خواهد کرد.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران، ری و تجریش تاکید کرد: شورای شهر بخاطر رسیدن به تعامل بین ذینفعان پلاسکو خواهان برگزاری جلسات بیشتری است.

انتهای پیام/


منبع:

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین