تاریخ: 1396/09/26 - ساعت: 1:1
مدیرکل امور اجتماعی استانداری:

حاشیه‌نشینی در گلستان 4 درصد بالاتر از متوسط کشوری است


حاشیه‌نشینی در گلستان 4 درصد بالاتر از متوسط کشوری است
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۹ مهر ۱۳۹۶
نویسنده: 7487

مدیرکل امور اجتماعی استانداری گلستان گفت: تراژدی حاشیه نشینی و سکونت گاه های غیررسمی در کشور پرآوازه شده است و این میزان در استان گلستان بالاتر از متوسط کشور است.

به گزارش شهرایران به نقل از ایسنا عبدالرضا چراغعلی در دومین کارگروه حقوق شهروندی، با اشاره به رشد حاشیه نشینی در کشور اظهار کرد: متاسفانه حدود 11 درصد از سطح شهرها و روستاهای کشور را سکونت گاه های غیررسمی تشکیل داده اند که این میزان در گلستان 15 درصد است. این سکونت گاه ها که مجوز، استقامت و امکانات کافی را ندارند، در 62 نقطه از استان شناسایی شدند.

چراغعلی به خشونت به عنوان عامل مهم بروز آسیب های اجتماعی، اشاره و تصریح کرد: یکی از چالشهای اصلی استان در حوزه اجتماعی فقدان کنترل خشم است که در نزاع های ناشی از مهارنشدن خشم بالاترین رتبه را در کشور داریم. ما در برابر مسایل اجتماعی علاوه بر مسئولیت اداری یک مسئولیت شخصی داریم و هرکدام می توانیم یک سفیر اجتماعی باشیم.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری به کودکان بازمانده از تحصیل نیز به عنوان یکی از آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: در روستاها به دلیل تعداد اندک دانش آموزان از یک طرف و ممانعت خانواده ها از تشکیل کلاس های مختلط از طرف دیگر، اکثر کودکان از تحصیل باز می مانند. در این خصوص یک همت جمعی نیاز است تا با مراجعه به این روستاها، مشکل کودکان آن را بر طرف کنیم.

چراغعلی یادآور شد: افراد کارآمد در معماری های باهویت و شرایط اصیل رشد می کنند و ارتقای سطح فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی مناطق آسیب پذیر، زمینه ساز رشد افراد موفق در جامعه خواهد شد.

انتهای پیام/


منبع:


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین