تاریخ: 1396/09/24 - ساعت: 1:1

سیل به آستارا 77 میلیارد ریال خسارت زد


سیل به آستارا 77 میلیارد ریال خسارت زد
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۹ مهر ۱۳۹۶
نویسنده:

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت : برآورد نهایی نشان می‌دهد که در پی سیل اخیر 77 میلیارد ریال خسارت به تأسیسات دولتی و غیردولتی شهرستان وارد شده است.

به گزارش شهرایران به نقل از ایسنا «دکتر یونس رنجکش کیسمی» در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان مرزی بندر آستارا که در سالن اجتماعات شهرداری برگزار شد‌، اظهار کرد‌: همه باید تلاش کنند تا خدمات به موقع در بروز مشکلات و بحران‌ها به مردم برسد و از نارضایتی عمومی جلوگیری شود.

وی با تاکید بر رفع مشکلات مردم در زمان وقوع حوادث خواستار پاسخگویی مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی به مردم شد و ادامه داد‌: تلاش‌های شبانه روزی مدیران و کارکنان برخی دستگاه‌های اجرایی در سیل اخیر سبب شد تا اقدامات به موقع دستگاه‌های خدمات رسان و امدادی از شدت وقوع حوادث و آسیب‌ها بکاهد.

وی به نارضایتی افراد آسیب دیده سیلاب اخیر این شهرستان از نحوه خدمات دهی برخی دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران اشاره کرد و افزود: تکریم ارباب رجوع ، حق شهروندان است و زیرمجموعه‌های دستگاه‌های اداری باید در این خصوص توجیه شوند.

فرماندار شهرستان آستارا علت آبگرفتی و سیلاب ناشی از بارندگی‌های اخیر را  عدم توسعه زیرساخت‌های شهرستان دانست و تصریح کرد: به دلیل غفلت و کم‌توجهی در سال‌های گذشته شاهد عدم توسعه زیرساخت‌ها در این شهرستان بوده و برای جبران این کمبودها باید تلاش مضاعفی کرد. 

وی اضافه کرد‌: دستگاه‌های خدمات رسان و امدادی به عنوان یک دستگاه حاکمیتی به مردمی که با بحران سیل و آبگرفتگی دست و پنجه نرم می‌کنند، باید خدمات درستی ارائه دهند.

رنجکش با اشاره به اینکه در هنگام مواجه با بحران سیل‌، طوفان و باد باید تلاش شود تا شأن و جایگاه افراد آسیب دیده جامعه حفظ شود تا نارضایتی عمومی تولید نشود، تأکید کرد‌: میزان خسارت‌ نهایی برآورد شده سیلاب اخیر این شهرستان 77 میلیارد ریال در بخش‌های تأسیسات دولتی و اماکن غیردولتی است و از این میزان خسارت‌، حدود 20 میلیارد ریال آن به واحدهای مسکونی تعلق دارد.

وی با اشاره به اینکه در جریان سیلاب و آبگرفتگی‌های اخیر بالغ ‌بر 861 واحد در سطح شهرستان به صورت معیشتی نیاز به تعمیر پیدا کرده‌اند‌، افزود‌: از این تعداد‌ 305 واحد در حوزه شهر آستارا‌، 50 واحد در حوزه شهر لوندویل و 506 واحد در حوزه روستایی هستند.

فرماندار آستارا با اشاره به اینکه بر اساس پیش‌بینی‌های هواشناسی از عصر روز چهارشنبه توده پرفشار باران‌زا وارد شهرستان آستارا می‌شود و احتمال وقوع آب‌گرفتگی و سیلاب وجود دارد، اظهار کرد: کلیه دستگاه‌های خدمات‌رسان و امدادی عضو ستاد مدیریت بحران این شهرستان باید تا روز جمعه در حال آماده‌باش باشند.

وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به اینکه در طول یک هفته گذشته اکیپ‌های کارشناسی مختلفی در سطح شهرستان در بازدیدهای میدانی در حال بررسی راهکارهایی برای رفع مشکلات شهرستان در زمینه آبگرفتگی بودند‌، دستور لایروبی سریع برخی از این نهرها و کانال‌های آب را که تاکنون اقدامی برای آنها نشده است‌ را صادر کرد و گفت‌: پاکسازی آنها باید تا پایان روز چهارشنبه انجام شود.

 در این جلسه برخی از اعضا ستاد ضمن تشکر از فرماندار آستارا به دلیل حضور میدانی در مناطق سیل زده و اقدامات و دستورات به موقع‌، گزارشی از اقدامات انجام گرفته در یک هفته گذشته را ارائه کردند و تصمیماتی نیز در خصوص رفع مشکلات شهرستان گرفته شد.

انتهای پیام/


منبع:


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین