تاریخ: 1396/09/26 - ساعت: 1:1
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران در گفتگو با "شهرایران" تشریح کرد:

چرایی ورود شرکت های خارجی تاکسیرانی به تهران


چرایی ورود شرکت های خارجی تاکسیرانی به تهران
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۹ مهر ۱۳۹۶
نویسنده: 8829

موسسه‌های تاکسی اینترنتی به دلیل این که کیفیت بعضی از خودرو های داخلی پایین است از خودرو های خارجی و به روز تر استفاده می کنند كه بنده نمی‌خواهم به آن که چه شرکت ها یا برند و از کدام کشور این خودروها وارد می شوند مطلب خاصی براي این موضوع عنوان کنم.

محمد علیخانی رئیس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای شهر تهران، ری و تجریش در گفت و گو با شهرایران درباره حضور تاکسی های خارجی به داخل تهران اظهار داشت: تاکسی درهیچ جای دنیا جز حمل و نقل عمومی محسوب نمی شود ولی به خاطر وضعیت نامناسب حمل و نقل عمومی در کشور ما مجبور شده ایم که تاکسی را نیز جز حمل و نقل عمومی قرار دهیم.

وی افزود: برخی موسسه ها که علاقمند به فعالیت در حوزه تاکسیرانی و به دنبال جذب مشتری بیشتری هستند، به دلیل این که کیفیت بعضی از خودرو های داخلی پایین است از خودرو های خارجی و به روز تر استفاده می کنند كه بنده نمی‌خواهم به آن که چه شرکت ها یا برند و از کدام کشور این خودروها وارد می شوند  مطلب خاصی براي  این موضوع عنوان کنم.

عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش گفت: ما نباید در بحث ورود شرکت های خصوصی به این موضوع مشکلی ایجاد کنیم یا جلوی آن ها را بگیریم بلکه باید اجازه دهیم رقابت بین بخش خصوصی در حوزه تاکسی صورت گیرد و شرکت هایی که خدمات بهتری ارائه می دهند خود مردم آن ها را انتخاب کنند.

به گفته علیخانی اصل خدمات اسنپ خوب است ومشکلی با خدمات اسنپ وجود ندارد ولی باتوجه به قانون که حمل بار و مسافر داخل شهر و حریم شهر ها را به عهده تاکسیرانی گذاشته، اسنپ خلاف قانون عمل کرده است و باتوجه به تخلف صورت گرفته اخير پیرامون هتک حرمت یکی از مسافران، باید صلاحیت راننده ها بررسی شود و اين تاكسي هاي اينترنتي تحت نظارت تاکسیرانی قرار گيرند .

وی افزود: رعایت قانون سنگ اندازی نیست و هرجایی که نظارت نباشد فساد یا حادثه ای اتفاق می افتد برای مثال اگر فردا روزی حادثه ای اتفاق بی افتد چه کسی مسئولیت آن را برعهده می گیرد پس بنابراین بهتر است این تاکسی های اینترنتی تحت نظارت تاکسیرانی قرار گیرد تا خدایی نکرده اگر اتفاقی افتاد خود تاکسیرانی مسئولیت آن را بر عهده گیرد.

رئیس کمیسیون حمل ونقل و عمران شورای شهر تهران، ری و تجریش اظهار کرد: مجوز گرفتن این تاکسی های اینترنتی از سازمان تاکسیرانی بیشتر به نفع خود آن ها است و طبق شنیده ها موسسه های جدیدی در حال مذاکره برای مجوز گرفتن از تاکسیرانی هستند.

انتهای پیام/


منبع:


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین