تاریخ: 1396/09/24 - ساعت: 1:1
مهندس مهدی چمران:

محدودیتی برای برگزاری انتخابات شورایاری ها وجود ندارد


محدودیتی برای برگزاری انتخابات شورایاری ها وجود ندارد
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۲ مهر ۱۳۹۶
نویسنده: 7487

رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: برای برگزاری انتخابات شورایاری ها نیاز به همکاری وزارت کشور و شهرداری است و در این زمینه محدویتی برای برگزاری انتخابات شورایاری‌ها وجود ندارد.

به گزارش شهرایران به نقل از تسنیم مهندس مهدی چمران با اشاره به اینکه تا به حال لایحه‌ای از سوی شورای عالی استان‌ها برای برگزاری انتخابات شورایاری‌ها به مجلس ارسال نشده است، اظهار کرد: برای برگزاری انتخابات شورایاری‌ها نیازی به مصوبه مجلس نبوده است.

وی تصریح کرد: در سال‌های گذشته و همزمان با برگزاری انتخابات شورایاری‌ها در تهران، هماهنگی‌های با وزارت کشور انجام و نهایتاً انتخابات برگزار شده است.

چمران ادامه داد: در دولت یازدهم وزارت کشور و شورای  عالی استان‌ها طرحی را در خصوص نحوه برگزاری انتخابات شورایاری ها به تصویب رسانند که همین طرح می‌تواند مبنای برگزاری انتخابات آتی شورایاری‌ها باشد.

رئیس شورای عالی استان‌ها بیان کرد: انتخابات شورایاری‌ها یک انتخاب محلی و غیرسیاسی است و هر شهری می‌تواند این انتخابات را با هماهنگی فرمانداری برگزار کند.

همچنین عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در خصوص برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌ها اظهار کرد:  تاکنون، در برگزاری این انتخابات، دولت ورود مستقیمی نداشته است، چون تکلیف قانونی وجود ندارد، لذا عدم ورود به این مسأله، تخلفی برای وزارت کشور محسوب نمی‌شود. وزارت کشور تنها بستر و زمینه‌های لازمی را که توسط شورا درخواست شده است را فراهم می‌کند.

قطعاً برای دوره پنجم باید لایحه‌ای توسط دولت و یا خود شورای عالی استان‌ها که این ظرفیت را دارد به مجلس داده شود تا موضوع تعیین تکلیف شود. امیدواریم تا در دستور کار شورای عالی استان‌ها قرار بگیرد.


انتهای پیام/


منبع:


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین