تاریخ: 1396/10/29 - ساعت: 1:1
عضو کمیسیون سلامت و خدمات شورای شهر تهران به شهرایران خبرداد:

انتقال کودکان کار به محل اسکان جزامی ها!


انتقال کودکان کار به محل اسکان جزامی ها!
تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه, ۴ مهر ۱۳۹۶
نویسنده: 8829

بنده شخصا درگیر موضوع جمع آوری این کودکان از سطح شهر هستم که چند روز پیش طی یک تماس تلفنی از سوی سمن ها بنده رادر جریان انتقال چند کودک افغانی به مکانی که جزامی ها را نگهداری می کنند گذاشتند که با پیگیری های خانم فخاری و آروین آن ها را به بهزیستی منتقل کردیم.

 آرش حسینی میلانی عضو کمیسیون سلامت و خدمات شورای شهر تهران در گفت وگو با شهرایران درباره جمع آوری کودکان کار و خیابانی این شهر اظهار داشت: جنبه های انسانی در اجرایی شدن موضوعات آسیب های اجتماعی باید دقیق بررسی شود در شهرداری نیز بحثی به نام پیوست اجتماعی وجود دارد که بیشتر در پروژه های عمرانی ورود کرده است و پروژه هایی که بیشتر از جنس نرم افزاری و انظباطی می باشد فاقد کارشناسی است که این موارد را مورد بررسی قرار دهد.

وی افزود: گروه های اجتماعی دیگر مانند سمن ها وجود دارند که روی یک موضوع اجتماعی خاص کار می کنند، متاسفانه هیچ گونه ارتباط ارگانیکی بین افراد مجری و مسئول با فعالان اجتماعی وجود ندارد .

 عضو شورای شهرتهران گفت: مردم باید در این امر که همان سمن ها هستند ورود کنند، ممکن است در جلسات اول افراد مسئول با سمن ها تضاد دیدگاه داشته باشند ولی مجریان طرح جمع آوری کودکان کار و خیابانی با برگزاری چند جلسه مستمر با نمایندگان مردم( سمن ها) حتما به یک نقطه نظرمشترک خواهند رسید.

 حسینی میلانی تاکید کرد: بنده شخصا درگیر موضوع جمع آوری این کودکان از سطح شهر هستم که چند روز پیش طی یک تماس تلفنی از سوی سمن ها بنده رادر جریان انتقال چند کودک افغانی به مکانی که جزامی  ها را نگهداری می کنند گذاشتند که با پیگیری های خانم فخاری و آروین آن ها را به بهزیستی منتقل کردیم.

وی ادامه داد: جلساتی که پیرامون بحث جمع آوری کودکان کار وخیابانی برگزار می شود و از هر جایی نیز تعداد زیادی نماینده در این جلسات حضور دارند ولی متاسفانه جای افراد متخصص مانند سمن ها که از دل مردم هستند خالی است.

 به گفته عضو کمیسیون سلامت و خدمات شورای شهر تهران، کودکان کار و خیابانی در شهر تهران در گروه های مختلفی مانند زباله، مواد مخدر و ... فعالیت می کنند که این خود موضوع چند لایه کرده است.


انتهای پیام/


منبع:

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین