تاریخ: 1396/10/28 - ساعت: 1:1

آسیب‌شناسی کودکان کار و خیابانی در گفت‌وگو شهرایران با خداکرمی


آسیب‌شناسی کودکان کار و خیابانی در گفت‌وگو  شهرایران با خداکرمی
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۳ مهر ۱۳۹۶
نویسنده: 8829

جمع آوری کودکان کار و خیابانی و انتقال آن ها به مراکز باعث می شود این بچه ها و خانواده های آن ها آسیب های جدی ببیند، رسیدگی به مشکلات این کودکان در حضور والدین خود بهترین شیوه برای حل کردن معضل کودکان کار و خیابانی است.

ناهید خدا کرمی عضو کمیسیون  سلامت و خدمات شورای شهر تهران در گفت و گو با شهرایران درباره جمع آوری کودکان کار و خیابانی اظهار داشت: شیوه جمع آوری کودکان خیابانی و کار به دلیل استرس وارد شدن به آن ها و مشکلات و هزینه های بسیاری که  خانواده آن ها جهت جست و جوی این کودکان  پرداخت می کنند خود آسیبی است  که به کودکان و خانواده های آن ها وارد می شود.

 وی افزود: خانواده ها پس از این که  فرزند خود را  پیدا می کنند مجبور به فرستادن کودک خود به کار های زیر زمینی و صنعتی می شوند که عواقب بسیاری را قبیل خطرناک بودن مواد سمی تولیدی  و  بعضا سوء استفاده های جنسی  آن ها را تهدید می کند و این در شرایطی است که از دیدگان همه پنهان خواهد بود و آسیب به مانند دمل چرکی است که در زیر زمین ها ادامه دارد.

 عضو شورای شهر تهران گفت: ندیدن آسیب ها به معنی آن نیز که وجود ندارد و ابراز خوشحالی از این که ما آن ها را نمی بینیم متاسفانه خود آسیبی است در روند حل معضلات اجتماعی کشور که مشابه آن را در بحث روسپی گری و مواد مخدر انجام شد که در حال حاضر نیز برای کودکان خیابانی و کار نیز همین روند ادامه داده می شود.

خداکرمی تاکید کرد:  جمع آوری این کودکان علاج نیست ما باید ببینیم مشکل اصلی این که خانواده هایی که کودک خود را برای کار به خیابان ها می فرستند چیست؟ و این بچه ها تبدیل به بزرگسالا نی شوند که وظیفه کسب درآمد برای خانواده ها را داشته باشند.

وی ادامه داد: جمع آوری کودکان افاغنه و سایر کشور های دیگری که خانواده های آن ها از طریق مها جرت های غیر قانونی وارد کشور شده اند نیز اشتباه است، زیرا باید شخصی که مسئول این کار است به جای جمع آوری آن ها همراه این کودکان به پیش خانواده های آن ها رود و به آن ها کمک کند یا این ها را به اداره پناهندگان سازمان ملل ارجاع دهد.

 عضو کمیسیون خدمات و سلامت شورای شهر تهران اظهار کرد: به نظر بنده حل این معضل نیاز به یک خرد جمعی دارد و همه ارگان های مربوطه باید برای پایان دادن به این مشکل همکاری کنند و به جای رسیدگی به مشکلات این کودکان در مراکز جمع آوری باید مشکل این کودکان در حضور والدین خو د حل شود.


انتهای پیام/


منبع:

اخبار مشابه :


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین