تاریخ: 1396/09/20 - ساعت: 1:1

نگاهی به عملکرد دوره سوم شورای عالی استانها/3


نگاهی به عملکرد دوره سوم شورای عالی استانها/3
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۳ شهریور ۱۳۹۶
نویسنده: 0896

خلاصه وضعیت طرح های ارسالی شورای عالی استانها به دولت

 به گزارش شهرایران، شواری عالی استانها در طول دوره سوم طرح های متعددی را تصویب نموده که تعدادی از این طرح ها به مجلس شورای اسلامی تقدیم، تعدادی را به شوراها و شهرداری ها ابلاغ نموده و تعدادی را نیز به دولت ارسال نموده است.

بر این اساس از تعداد 13 طرح مصوب ارسالی به دولت تعداد 6 طرح به تصویب رسید و تعداد 4 طرح به دلیل مغایرت های حقوقی و قانونی امکانی برای بررسی آنها در دولت وجود نداشت و عملا رد شده تلقی می‌شوند. 

البته با توجه به وجود خلا درآئین نامه دولت در خصوص حضور رئیس شورای عالی استانها در جلسه هیات دولت به منظور دفاع از طرح های ارسالی این شورا و نیز نقص در روند برنامه زمانبندی و نحوه بررسی و پیگیری این قبیل طرحها در آیین نامه دولت، حوزه امور مجلس و دولت شورای عالی استانها را در پیگیری طرحها با مشگلات مواجعه نموده بود.

ولی مع الوصف استمرار رایزنی ها، مکاتبات و مذاکرات جهت پیگیری طرح های ارسالی با حضور رییس و اعضای شورای عالی استانها و یار کارشناسان و مشاوران دبیرخانه در جلسات کمیسیون ها و کار گروه ها تخصصی دولت جهت دفاع از طرح های این شورا و سایر موضوعات ارجاعی مرتبط با شوراها، شهرداری ها و دهیاری ها که از سوی وزارتخانه ها و دیگر سازمانها به دولت ارسال می‌شوند بخش کوچکی از تلاش های حوزه مجلس و دولت در این راستا بوده است.

شرح خلاصه ای از طرح ها و لوایح ارائه شده به دولت در این دوره از شورای عالی استانها در ذیل مشاهده میکنید

عناوینی نظیر طرح تهیه آیین نامه نحوه ماموریت کارکنان دستگاه ها به شوراهای اسلامی، طرح عضویت نمایندگان شوراهای اسلامی در شورای فرهنگ عمومی کشور در سطوح مختلف، طرح تکریم و پاسداشت منزلت سالمندان در جامعه و طرح رعایت اصول معماری ایرانی اسلامی در ساخت و سازها را میتوان نام برد.


انتهای پیام/


منبع:


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین