تاریخ: 1396/09/24 - ساعت: 1:1
نماینده سابق استان تهران در شورای عالی استان ها در گفت و گو با شهرایران مطرح کرد:

مهم ترین اقدامات دوره چهارم شورای عالی استان‌ها


مهم ترین اقدامات دوره چهارم شورای عالی استان‌ها
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۱ شهریور ۱۳۹۶
نویسنده: 8829

اهم کار های شورای عالی استان ها در چهار سال اخیر، رسیدگی به معضلات روستاها بوده است که خوشبختانه مساعدت‌های زیادی در این زمینه به دهیاری‌های کشور شده است.


  محمد قانبیلی نماینده سابق استان تهران در شورای عالی استان‌ها در گفت و گو با شهرایران درباره عملکرد این شورا در چهار سال اخیر اظهار داشت:  نقش مهم شورای عالی استان‌ها در چهار سال گذشته کمک به دهیاری‌ها بوده است که بخشی از این مساعدت‌ها افزایش ارزش افزوده روستاها است که از 20 درصد به 30 درصد ارتقا یافت و دیگر موضوعی که شورای عالی استان‌ها برای روستاها پیگیر شد، بحث تعلق گرفتن بخشی از جرائم راهنمایی و رانندگی به دهیاری های کشور بود که این مهم نیز صورت گرفته است.


وی افزود: علاوه بر مساعدت شورای عالی استان ها به روستاها، 57 مورد از لوایحی که این شورا به مجلس شورای اسلامی فرستاد به تصویب رسید و برای اجرای آن به دولت ابلاغ شد.


 نماینده سابق تهران در شورای عالی استان‌ها گفت:  اکثر شهرستان‌های استان تهران به دلیل ندانم کاری دولت مردان تاوان شهر تهران را می دهند، بودجه مصوب برای تهران 18 هزار میلیارد تومان است که ریالی از این پول به 16 شهرستان همجوار این استان تعلق نمی‌گیرد که ما در شورای عالی استان‌ها امیدواریم در تدوین بودجه سال 97 نگاه ویژه‌ای به شهرستان‌های توابع تهران شود.


 به گفته قانبیلی، عمده‌ترین مشکل شهرستان پردیس از بی‌تدبیری دولت نهم و دهم درایجاد مسکن مهر نشات گرفته است و همچنین بی‌توجهی دولت یازدهم در خصوص پایان این پروژه در شهرستان پردیس، که وزیر راه و شهر سازی درباره ایجاد مسکن مهر مثلی زده‌اند که این پروژه به مانند یک فرزند ناخوانده است، و طبق همین گفته مسکن مهر رها شده است، درصورتی که نمی توان فرزند ناخوانده را طرد کرد که اگر غیر از این باشد وی به یک قاتل یا جانی تبدیل می شود.


وی تصریح کرد: به اتمام نرسیدن مسکن مهر نیز باعث به وجود آوردن آسیبی بزرگ برای شهرستان پردیس است که امیدوارم تا پایان دولت دوازدهم برای این مهم نیز تدبیری اندیشیده شود.


انتهای پیام/


منبع:


تازه ترین
اعضا
پربازدیدترین